2. nedelja med letom - b

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. Pomnožimo molitev za zdravje.

- Ob upoštevanju državnih predpisov in z namenom preprečitve širjenja epidemije COVID-19 ter ohranitve zdravja vernikov so slovenski škofje določili, da je lahko pri sv. maši navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev. Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bom uredil prijavo.

- Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Verouk še vedno poteka na daljavo.

- Molitvena osmina za edinost kristjanov poteka od 18. do 25. januarja 2021. Komisija za ekumenizem in medverski dialog je tudi letos pripravila knjižico z berili in nagovori za vseh osem dni in vabi vse, da bi v oteženih razmerah še pomnožili molitev za edinost. Glavna misel letošnjega tedna molitve se glasi: »Ostanite v moji ljubezni in obrodili boste obilo sadu«.

- »Med vami bom hodil« je naslov letošnjega Svetopisemskega maratona, ki se bo odvijal od 23. do 29. januarja 2021. Zaradi epidemije se bodo branje Svetega pisma in spremljevalni dogodki odvijali preko spleta. Običajno so pri neprekinjenem sedemdnevnem branju Božje besede v Ljubljani sodelovale skupine iz ljubljanskih in okoliških župnij. Tokrat pa bo možnost, da se prijavijo skupine iz vseh koncev Slovenije. Bralci se lahko prijavijo na spletni strani Svetopisemskega maratona in potem bo voditelj skupine dobil vsa potrebna navodila. Za mini župnijski maraton so prijave prav tako na spletni strani, kjer so na voljo gradiva in potrebne informacije. Letos pa prav posebej spodbujamo družinske maratone, za katere smo pripravili tudi gradiva (za zakonce in za otroke), ki bodo na voljo na spletni strani.

- Volitve novih članov ŽPS bo v jeseni, zato se dosedanjim članom mandat podaljša do novih volitev.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi.

Naročnina za verski tisk v letu 2021: Ognjišče pri župniku 33,50 €, po pošti 34,30 €, Prijatelj 12,60 €, Misijonska obzorja 9 €, Družina plačana do konca januarja 119,60 €, sicer -130 €, Mavrica 39,90 €, Beseda med nami 23,70 €, Božje okolje 29,70 €, Cerkveni glasbenik 35,70 €, Magnificat 66 € - za naročnike Družine pa 56,10 €, Najst 23,40 €, Cerkev danes 35,70 €, Praznična 19,80 €, Communio 35,80 €, Naša luč 26,95 €.

Tednik Družina in mesečnik Ognjišče v naši župniji od februarja ne bo več v prosti prodaji! Kdor bi tednik oz. revijo želel imeti, jo mora naročiti! Lahko na dom ali pa jo po vplačani naročnini vzame v cerkvi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika, Marijanski koledar, Družina, Ognjišče.