1. nedelja med letom - nedelja Jezusovega krsta - b

- Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije.  pomnožimo molitev za zdravje!

- Ob upoštevanju državnih predpisov in z namenom preprečitve širjenja epidemije COVID-19 ter ohranitve zdravja vernikov so slovenski škofje določili, da je lahko pri sv. maši navzoča največ 1 oseba na 30 m2. Za našo župnijsko cerkev to pomeni 12 oseb oz. 12 gospodinjstev. Na spletni strani in FB župnije je povezava do spletne prijave za udeležbo pri sveti maši. V kolikor vam prijava preko spleta dela težave, pokličite na 041-213-609 in vam bom uredil prijavo.

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZZ namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi.

Naročnina za verski tisk v letu 2021: Ognjišče pri župniku 33,50 €, po pošti 34,30 €, Prijatelj 12,60 €, Misijonska obzorja 9 €, Družina plačana do konca januarja 119,60 €, sicer -130 €, Mavrica 39,90 €, Beseda med nami 23,70 €, Božje okolje 29,70 €, Cerkveni glasbenik 35,70 €, Magnificat 66 € - za naročnike Družine pa 56,10 €, Najst 23,40 €, Cerkev danes 35,70 €, Praznična 19,80 €, Communio 35,80 €, Naša luč 26,95 €.

Tednik Družina in mesečnik Ognjišče v naši župniji od februarja ne bo več v prosti prodaji! Kdor bi tednik oz. revijo želel imeti, jo mora naročiti! Lahko na dom ali pa jo po vplačani naročnini vzame v cerkvi.