2. nedelja po Božiču

-  Upoštevajmo ukrepe vlade in navodila škofov naše metropolije za omejitev širjenja epidemije ter pomnožimo molitev za zdravje!

- S ponedeljkom, 4. januarja 2021, ponovno uvajamo bogoslužja po cerkvah škofij mariborske metropolije, upoštevajoč navodila, ki so jih škofje sprejeli 18. decembra 2020. Nekaj poudarkov:

a)     V cerkvi je lahko toliko vernikov (vključno z bogoslužnimi sodelavci), kolikor zadoščajo predpisu 1 oseba (ali ena družina ali člani skupnega gospodinjstva) na 30 m2. Duhovnik(i) so na podlagi odloka v celoti izvzeti iz tega pogoja. V površino cerkve se šteje vsa notranja površina glavne ladje, stranskih ladij in kapel, prezbiterija in pevskega kora (tlorisna površina).

b)    Udeležba pri svetih mašah je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature ter katerih člani istega gospodinjstva niso okuženi.

c)     Vsi prisotni (udeleženci in duhovnik) morajo ves čas nositi maske, vzdrževati medosebno fizično razdaljo vsaj 1,5 metra in si pri prihodu ter odhodu razkužiti roke. Pri tem mora biti vsaka druga vrsta (klop) prosta oseb.

d)    Verniki se pred sveto mašo in po njej ne smejo družiti ali zadrževati v okolici cerkve.

f)     Med sveto mašo je v skladu z vladnim odlokom prepovedano (zborovsko oz. ljudsko oz. solo) petje, vključno s petjem mašnika. Pri sveti maši lahko sodeluje organist.

h)    Rokovanje ob pozdravu miru se opusti.

i)      Vernikom je dovoljeno deliti sveto obhajilo samo na roko. Delivec obhajila pri obhajanju nosi masko. Pred obhajilom in po njem si mora razkužiti roke. Med pristopom k obhajilu naj verniki spoštujejo medosebno razdaljo 1,5 metra.

j)      Darove za cerkev verniki oddajo v za to določen nabiralnik (košaro).

k)    Pred sveto mašo in po njej ni dovoljena nobena oblika zbiranja ali druženja v cerkvi ali pred cerkvijo (npr. koncerti, t. i. božičnice, pogostitve, molitvene ure, molitve vernikov itd.).

- Glede na navodila bomo imeli v naši župnijski cerkvi ponovno svete maše z udeležbo vernikov. V cerkev gre lahko istočasno 12 vernikov oziroma družin. Za nedelje in praznike bo potrebna predhodna rezervacija, ki jo najdete na spletni strani naše župnije.

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva. Z namenom, da se čakalne vrste za upepelitev skrajšajo, vernike vabimo, da svoje rajne sorodnike pokopljejo na klasičen način s krsto.

- V tem tednu nadaljujemo z veroukom na daljavo. Veroučence vabimo k zavzetemu spremljanju in sodelovanju, starše pa naprošamo, da jih pri tem spodbujajo in veroučencem prve triade po potrebi tudi pomagajo.

- V sredo, 6. 1., je praznik Gospodovega razglašenja - svetih treh kraljev.

- Najlepša hvala vsem, ki so poskrbeli za  postavitev jaslic v obeh cerkvah.

- Januar je mesec verskega tiska. Lepa priložnost obenem pa spodbuda in povod, da vsakdo izmed nas premisli, kako je glede tega pri njem: kaj ima od verskega tiska naročeno, koliko knjig z versko vsebino kupuje, najprej pa, koliko od tega sploh bere in iz prebranega živi. Naročnina za verski tisk v letu 2021: Ognjišče pri župniku 33,50 €, po pošti 34,30 €, Prijatelj 12,60 €, Misijonska obzorja 9 €, Družina plačana do konca januarja 119,60 €, sicer -130 €, Mavrica 39,90 €, Beseda med nami 23,70 €, Božje okolje 29,70 €, Cerkveni glasbenik 35,70 €, Magnificat 66 € - za naročnike Družine pa 56,10 €, Najst 23,40 €, Cerkev danes 35,70 €, Praznična 19,80 €, Communio 35,80 €, Naša luč 26,95 €.

- Tednik Družina in mesečnik Ognjišče v naši župniji ne bo več v prosti prodaji! Kdor bi tednik oz. revijo želel imeti, jo mora naročiti! Lahko na dom ali pa jo po vplačani naročnini vzame v cerkvi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika, Marijanski koledar, nova Družina, januarsko Ognjišče.