Nedelja sv. Družine

-  Upoštevajmo ukrepe vlade in navodila škofov za omejitev širjenja epidemije.  Pomnožimo molitev za zdravje!

- Verniki ste povabljeni, da svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

- Sv. obhajilo lahko v domači cerkvi prejmete vsak dan v času, ko so oznanjene sv. maše, po predhodnem dogovoru pa tudi izven tega časa.

- V četrtek, na god sv. Silvestra, na staro leto, se bomo Bogu zahvalili za preteklo leto in prosili blagoslova za prihajajoče novo leto 2021. Blagoslovimo svoje domove.

- V petek je novo leto, svetovni dan miru.  Cerkev bo za osebno molitev in prejem svetega obhajila odprta od 9.30 do 10.00 in zvečer od 17.30 do 18.00.

- Prvi dan leta je posebej posvečen Mariji, oziroma njenemu Božjemu materinstvu. Da je Marija Božja Mati, so na osnovi razširjene ljudske pobožnosti verovali že v 3. stoletju, uradno pa je to versko resnico potrdil cerkveni zbor v Efezu, leta 421. Takrat je bila potrjena resnica o tem, da sta v Jezusovi osebi dve naravi, Božja in človeška. Od tod izhaja tudi najstarejša verska resnica o Mariji, da je Mati Božjega Sina. To je bil povod, da se je pobožnost do Marije, Božje Matere močno razširila po vsem svetu. V novo leto 2021 vstopimo z vero v srcu in upanjem na Božjo pomoč ter Marijino  varstvo.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo vaši denarni darovi namenjeni potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Zaključili smo z misijonska adventno akcijo Otroci za otroke. Svoj denarni dar, ki ste ga zbrali v tem času lahko v kuverti prinesete v cerkev in ga položite k jaslicam ali pa starši nakažejo na TRR račun: Misijonsko središče Slovenije, Kristanova 1, 1000 Ljubljana, SI56 0201 4005 1368 933. Hvala vsem za sodelovanje in velikodušnost.

- Naročnina za verski tisk v letu 2021: Ognjišče pri župniku 33,50 €, po pošti 34,30 €, Prijatelj 12,60 €, Misijonska obzorja 9 €, Družina plačana do konca januarja 119,60 €, sicer -130 €, Mavrica 39,90 €, Beseda med nami 23,70 €, Božje okolje 29,70 €, Cerkveni glasbenik 35,70 €, Magnificat 66 € - za naročnike Družine pa 56,10 €, Najst 23,40 €, Cerkev danes 35,70 €, Praznična 19,80 €, Communio 35,80 €, Naša luč 26,95 €.

- Tednik Družina in mesečnik Ognjišče v naši župniji ne bo več v prosti prodaji! Kdor bi tednik oz. revijo želel imeti, jo mora naročiti! Lahko na dom ali pa jo po vplačani naročnini vzame v cerkvi.