3. adventna nedelja - a

Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. In pomnožimo molitev za zdravje.

- Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom. Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

- Sveto obhajilo  lahko prejmete ob delavnikih ob uri, ko je oznanjena sveta maša, v nedeljo pa od 9.30 – 10.00. Obhajilo je dovoljeno deliti enemu verniku oziroma eni družini ali članom istega gospodinjstva. V tem primeru se vernik z duhovnikom po telefonu ali e-pošti predhodno dogovori za določeno uro. Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature.

- V času do Božiča imate priložnost za sveto spoved vsak dan zvečer po 18.00 uri - v zakristiji.

- Verouk poteka na daljavo. Na spletni in FB strani župnije imate povezavo do veroučnega kotička, kjer so zbrane kateheze za vse razrede. Veroučenci, predelajte katehezo in naredite domačo nalogo! Starše pa prosimo, da jim pomagate, še zlasti veroučencem prve triade.

- Naročnina za verski tisk v letu 2021:- Ognjišče pri župniku 33,50€, po pošti 34,30€, Prijatelj 12,60€, Misijonska obzorja 9€, Družina plačana do konca januarja 119,60€, sicer -130€, Mavrica 39,90€, Beseda med nami 23,70€, Božje okolje 29,70€, Cerkveni glasbenik 35,70€, Magnificat 66€ - za naročnike Družine pa 56,10€, Najst 23,40€; Cerkev danes 35,70€, Praznična 19,80€; Communio 35,80€, Naša luč 26,95€; Tednik Družina in mesečnik Ognjišče v naši župniji ne bo več v prosti prodaji! Kdor bi tednik oz. revijo želel imeti, jo mora naročiti! Lahko na dom ali pa jo po vplačani naročnini vzame v cerkvi.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika, Marijanski koledar, nova Družina, decembrsko Ognjišče.

- Svečka Luč miru iz Betlehema bo na voljo v cerkvi od 20. do 27. 12. 2020.