33. nedelja med letom - a

- Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. In pomnožimo molimo za zdravje.

- Škofje vabijo vse vernike, duhovnike, redovnice, redovnike ter katoliška laiška gibanja, da okrepimo molitev za zdravje, bolnike, zdravstvene delavce in blagoslov našega naroda ter konec pandemije.

- Svete maše z ljudstvom so do nadaljnjega odpovedane. Dovoljene so zasebne maše duhovnika brez vernikov (izjema so člani skupnega gospodinjstva, ki bivajo npr. v župnišču oziroma samostanu).

- Verniki ste povabljeni, da nedeljske svete maše spremljate po medijih, prejmete duhovno obhajilo, posvetite čas molitvi, branju Božje besede oziroma dobrim delom (prim. ZCP, kan. 1248, § 2). Posebej ob nedeljah povabljeni k spremljanju svete maše na TV Slovenija (ob 10.00) oziroma Radiu Ognjišče.

- Po predhodnem dogovoru z duhovnikom je sveto obhajilo (prejem svetega obhajila izven maše) dovoljeno deliti zgolj in samo posamično – enemu verniku oziroma eni družini ali članom istega gospodinjstva. V tem primeru se vernik z duhovnikom po telefonu ali e-pošti predhodno dogovori za določeno uro, ko bo prejel blagoslov in obhajilo v cerkvi, kapeli ali na drugem primernem kraju. Udeležba pri individualnem obhajilu je dovoljena samo zdravim vernikom, ki nimajo simptomov okužbe dihal, ne kašljajo in nimajo povišane telesne temperature. Priporoča se, da imajo vsi duhovniki in verniki na telefonu nameščeno aplikacijo #Ostanizdrav.

- V cerkvi je do nadaljnjega dovoljena zgolj zasebna molitev enega vernika ali ene družine ali članov istega gospodinjstva.

- Cerkveni pogrebi se izvajajo v dogovoru s pogrebno službo in ob upoštevanju vseh navodil NIJZ. Na pogrebu je lahko navzoča družina oziroma člani skupnega gospodinjstva.

Celotna navodila naših škofov si lahko preberete na spletni strani SŠK.

- Verouk poteka na daljavo. Na spletni in FB strani župnije imate povezavo do veroučnega kotička, kjer so zbrane kateheze za vse razrede. Veroučenci, predelajte katehezo in naredite domačo nalogo! Starše pa prosimo, da jim pomagate, še zlasti veroučencem prve triade.

- V cerkvi je na voljo Družinska pratika in Marijanski koledar.