Vsi sveti - a

- Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. In molimo za zdravje.

- Do nadaljnjega so svete maše z ljudstvom odpovedane. Duhovniki bomo po oznanjenih mašnih namenih vsak dan zasebno maševali.

- Dovoljena je individualna oskrba vernikov. Verniki, ki se ne morete udeležiti svete maše, lahko prejmete obhajilo in blago-slov izven obreda svete maše – v naši župniji ob urah, ko so oznanjene svete maše. Pri vstopu si mora vsak razkužiti roke, si nadeti zaščitno masko in ohranjati 2 metra medosebne razdalje. V cerkvi je lahko naenkrat največ 6 oseb.

- Ta teden nadaljujemo z veroukom na daljavo. Na spletni in FB strani župnije imate povezavo do veroučnega kotička, kjer so zbrane kateheze za vse razrede. Veroučenci, radi in zavzeto sodelujte.

- Prva obhajila, birme in poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

- Cerkveni pogrebi so dovoljeni ob upoštevanju državnih navodil.

- Na praznik vseh svetih, 1. novembra in spomina na verne rajne, 2. novembra, letos na pokopališčih in v cerkvah niso dovoljena bogoslužja ali blagoslovi z udeležbo vernikov. Prav tako ni dovoljena organizirana molitev vernikov. Duhovnik bo sam blagoslovil pokopališče, vas pa vabimo, da doma molite za rajne. (npr. rožni venec). Namesto nakupa cvetja in sveč ste povabljeni, da darujete za sv. maše, vzdrževanje cerkve in v dobre namene.

- Škofijska karitas Maribor ob dnevu vseh svetih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete tudi na župnijsko Karitas: TRR: SI56 0451 5000 3322 952, namen: KARITAS 2020.