30. nedelja med letom - žegnanjska - a

- Danes je žegnanjska nedelja, ko se spominjamo posvetitve naših cerkva. To so sveti prostori, saj smo tu priče Jezusovemu darovanju pri sveti maši. Tu prejemamo Jezusa v sveti evharistiji. V cerkvi je podeljenih večina zakramentov. Zahvalimo se torej danes Bogu za našo cerkev, pa tudi za vse cerkve sveta, kjer se lahko mi, njegovi učenci, vselej srečujemo z njim. (Po: Uvodi pri nedeljskih in prazničnih sv. mašah – leto A)

- Upoštevajmo ukrepe za omejitev širjenja epidemije. In molimo za zdravje.

- Do nadaljnjega so svete maše z ljudstvom odpovedane. Duhovniki bomo po oznanjenih mašnih namenih vsak dan zasebno maševali.

- Dovoljena je individualna oskrba vernikov. Verniki, ki se ne morete udeležiti svete maše, lahko prejmete obhajilo in blagoslov izven obreda svete maše – v naši župniji ob urah, ko so oznanjene svete maše. Pri vstopu si mora vsak razkužiti roke, si nadeti zaščitno masko in ohranjati 2 metra medosebne razdalje. V cerkvi je lahko naenkrat največ 6 oseb.

- Otroci imajo ta teden krompirjeve počitnice. Verouka ta teden torej ne bo.

- Prva obhajila, birme in poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

- Sveto spoved je možno opraviti - po predhodnem dogovoru.

- Cerkveni pogrebi so dovoljeni ob upoštevanju državnih navodil.

- Zaradi epidemije je preložena posvetitev Marije Magdalene (Marinke) Novak v Red posvečenih devic. Ko bo znan nov datum, bomo objavili v Zvonu in ne družabnih omrežjih.

- Na praznik vseh svetih, 1. novembra (prihodnjo nedeljo) in spomina na verne rajne, 2. novembra, letos na pokopališčih in v cerkvah niso dovoljena bogoslužja ali blagoslovi z udeležbo vernikov. Prav tako ni dovoljena organizirana molitev vernikov. Duhovnik bo sam blagoslovil pokopališče, vas pa vabimo, da doma molite za rajne. (npr. rožni venec). Več o tem na spletni strani SŠK ...

- Škofijska karitas Maribor ob dnevu vseh svetih poziva k sodelovanju v dobrodelni akciji pod geslom "Dar ene sveče - enega cveta za ljudi v stiski". Akcija je namenjena zbiranju sredstev za uboge, nemočne in zapostavljene, za tiste, ki trpijo duhovno in materialno stisko. Svoj dar lahko nakažete tudi na župnijsko Karitas: TRR: SI56 0451 5000 3322 952, namen: KARITAS 2020.