29. nedelja med letom - misijonska - a

- Na "misijonsko nedeljo" (29. nedeljo med letom, 18. oktobra 2020) in 30. nedeljo med letom, (25. 0ktobta 2020,) ob 10. uri bo TV SLOVENIJA na 1. programu neposredno prenašala nedeljsko sv. mašo iz mariborske stolnice. Maševal bo mariborski nadškof metropolit msgr. Alojzij Cvikl. Lepo povabljeni, da se pridružite temu nedeljskemu bogoslužju, bodisi osebno ali po domovih, v okviru družin. K obhajilu pa lahko pridete v domačo cerkev.

- Veste, da so sprejeti novi ukrepi za omejitev širjenja epidemije COVID-19. Upoštevajmo jih. In molimo za zdravje.

- Do nadaljnjega so svete maše z udeležbo ljudstva odpovedane.  Duhovniki bomo po oznanjenih mašnih namenih vsak dan zasebno maševali.

- Dovoljena pa je individualna oskrba vernikov.  Verniki, ki se ne morete udeležiti svete maše, lahko prejmete obhajilo in blagoslov izven obreda svete maše – v naši župniji ta teden ob urah, ko so oznanjene svete maše. Pri vstopu si mora vsak razkužiti roke, si nadeti zaščitno masko in ohranjati 2 metra medosebne razdalje. V cerkvi je lahko naenkrat največ 10 oseb. Več o tem...

- Prva obhajila, birme in poroke so preloženi na čas, ko se bo epidemiološko stanje izboljšalo oz. ko bo preklican vladni odlok.

- Cerkveni pogrebi so dovoljeni ob upoštevanju državnih navodil.

- Verouk bo do nadaljnega potekal na daljavo. Kateheti bomo veroučencem posredovali ustrezno povezavo do katehetskega gradiva. Kateheti se bomo trudili narediti vse, kar je v naših močeh, vendar pa pri tem prosimo za sodelovanje tudi vas, spoštovani starši. Občasno bo treba otroke tudi motivirati in spodbujati. Predvsem pa vas prosimo: molite vsak dan skupaj z njimi.

- Danes je misijonska nedelja. Bog povrni vsem, ki boste, ali ste že darovali za pomoč misijonskim deželam in našim misijonarjem. Letošnja poslanica je osredotočena na poslanstvo, in sicer poslanstvo vseh kristjanov. Ker veliko večino Božjega ljudstva tvorijo laiki, je zato letošnji poudarek namenjen ravno njim. Zato je tudi devetdnevnica ali molitvena ura posvečena dr. Janezu Janežu, prvemu slovenskemu laiškemu misijonarju.

Svoj dar lahko nakažete na:

TRR: SI56 0201 4005 1368 933

namen nakazila: Misijonska nedelja 2020