26. nedelja med letom - Slomškova in Mihaelova - a

- Birmanci in birmanke, skupaj s starši in botri, tudi v tem tednu lepo vabljeni k devetdnevnici, ki je zvečer ob 19.00. Jutri, v ponedeljek, bo po sv. maši kratek sestanek za starše, v sredo pa se bo birmovalec, g. kanonik Janez Lesnika, ob 18.00 srečal z birmankami in birmanci. Birmanke, birmance, njihove botre in starše priporočamo v molitev!

Slovesnost sv. birme bo prihodnjo nedeljo ob 10.00. Zaradi nevarnosti širjenja novega korona virusa, bodo klopi namenjene le birmancem, birmankam in njihovim botrom. Žal  v  cerkev  ne  bodo  mogli  vstopiti  ostali  sorodniki  in  gostje,  ki  pa  bodo mašo, posebej ob primeru lepega vremena, lahko spremljali zunaj preko zvočnikov.

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, ko je nabirka za obnovo in vzdrževanje cerkvenih stavb. Hvala za vsak vaš dar!

- Od torka, 7. 10, dalje bodo večerne sv. maše v Razvanju ob 17.00, v Hočah ob 18.00.

- Oktober je mesec svetega rožnega venca. Podarimo v tem mesecu Materi Božji vsak dan dar molitve rožnega venca. Še posebej lepo vabljeni k skupni molitvi v cerkev. Rožni venec molimo pol ure pred sveto mašo.

- Za preprečevanje širjenja epidemije Covid 19: verniki pri nedeljskih in prazničnih svetih mašah ob vstopu v cerkev  oddajo v škatlo list s svojo telefonsko številko (če pride k maši več članov družine, napišete telefonsko številko le enega člana). V zaprtih cerkvenih prostorih je obvezna uporaba zaščitne maske. Pred vhodom v prostor si razkužite roke.

In še zares posebno in osebno oznanilo

Vesela sem in Bogu hvaležna, da vam smem sporočiti čudovito novico:

postala bom posvečena žena v svetu; tako bom vse svoje življenje podarila Bogu. Z veseljem vas vabim na mojo posvetitev, ko me bo g. nadškof Alojzij Cvikl med slovesno sveto mašo posvetil v red devic.To pomeni, da bom ostala v svetu, zaenkrat zagotovo tam, kjer sem in bom še naprej na različne načine služila Jezusu v njegovi Cerkvi.

Slovesnost posvetitve bo v soboto, 31. oktobra ob 15. uri v Hočki cerkvi ali v frančiškanski cerkvi v MB, odvisno od stanja koronavirusa. Kje točno bo slovesnost, bo v Zvonu še objavljeno.

Res prisrčno povabljeni, da se veselite z menoj! Bi pa lepo prosila, če mi lahko svojo udeležbo najkasneje do 15. oktobra sporočite na mojo tel.: 031 801 114, da se bomo lahko glede na okvirno število ljudi potem tudi odločili v kateri cerkvi bo slovesnost potekala.

Marija Magdalena Novak; Marinka