Svečnica

- Danes, 2. februarja, praznujemo praznik Jezusovega darovanja v templju, ki ga obhajamo štirideset dni po božiču. Praznik pa je dobil tudi ime svečnica, ker na ta dan po stari navadi po cerkvah blagoslavljamo sveče. Sveče si boste lahko vzeli tudi v cerkvi. Priporočeni dar za svečo je 1,00 €.

-  Na god svetega Blaža (3. februarja) boste pri sv. maši prejeli Blažev blagoslov. Naj nas na priprošnjo sv. Blaža Bog obvaruje bolezni grla in vsakega drugega zla!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Ministrantke in ministranti, lepo vabljeni v Podlehnik na duhovne vaje, ki bodo v dveh terminih: od 21. do 23. 2. ter od 28. 2. do 1. 3. Več informacij in prijavnice dobite pri katehetih pri verouku.

- Agencija Aritours vabi na tradicionalno postno romanje, ki bo 27. in 28. marca 2020. Skupaj z nadškofom msgr. Alojzijem Cviklom bomo poromali v Vojvodino (samostan Novo Hopovo, Sremske Karlovce, Petrovaradin, Novi Sad, Subotica …). Cena je 149,00 €. Ob prijavi (do 20. 2. 2020) poravnate 50,00 €.

- Članarino za Katoliško društvo dr. A. Murka lahko poravnate do 15. 2. tajnici društva, Heleni Žnidarič (v župnijski pisarni v petek med 8.00 in 10.00). S članarino 5,00 € tako omogočate prirejanje kulturno-izobraževalnih večerov in drugih prireditev, ki jih organizira društvo. K članstvu vabimo še druge farane, ki doslej niso bili člani. Hvala!

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato lepo vabljeni v župnišče na kavo, čaj in še kaj … Hvala vsem, ki poskrbite za pogostitev.

- Kristjanka je postala Ema Eržen Ločniškar iz Hoč. Čestitamo!