3. adventna - a

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec in adventni koledar zbirata k molitvi in duhovni pripravi na božič. Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo.

- Sklepno obdobje adventnega časa v Katoliški cerkvi začenjamo v torek, 17. decembra, z božično osemdnevnico, ki predstavlja neposredno bogoslužno pripravo na božič. Bogoslužna priprava v obliki osemdnevnice nam želi približati hrepenenje in pričakovanje Gospodovega rojstva"Kralja, ki prihaja, pridite, molimo."

- V torek, pol ure pred sveto mašo, molimo rožni venec. Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Luč miru iz Betlehema 2019 – NE BOJ SE GORETI! Luč je tu. Čaka, da jo ponudim bližnjemu in z njenim plamenom zanetim mir. Vendar se bojim … Česa se bojiš? Strah me je, da moj plamen ni dovolj velik in jaz nisem dovolj dober, da ga ponudim drugim. Kako naj jim stopim naproti, ne da bi me odrinili od sebe? Kaj, če zaradi mene zavrnejo plamen in mir, ki ju prinašam? Res je, da nikoli ne boš dovolj dober za vse. A zakaj bi te to ustavilo? Kako naj bi me ne ustavilo? Nikoli ne moreš ugajati vsem, a zame boš vselej dovolj dober, ker te imam rad. Ko to sprejmeš in v svetlobi plamena pogledaš sočloveka, vidiš, da je tvoj brat in ne nasprotnik, tvoja sestra in ne sovražnica. Naj potem še gorim? Vedno. Samo z lučjo lahko preženeš temo in samo z ljubeznijo lahko prižgeš mir. Ne boj se goreti!  Sveče bodo v našo župnijo prinesli skavti prihodnjo nedeljo.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar, ki naj oblikuje večerno molitev po družinah. V škatlice zbirajo »sadove« svojega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Hvala vsem, ki ste že ali še boste prinesli mah za jaslice v naših cerkvah!

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Prav je, da ima vsaka krščanska družina vsaj en verski časopis.