4. velikonočna - nedelja Dobrega Pastirja - c

- Iskrena hvala članom Karitas in ostalim prostovoljcem, ki ste organizirali in pripravili pogostitev ob Florjanovi nedelji in današnjem srečanju jubilantov.

- V mesecu maju lepo vabljeni k sveti maši in šmarnični pobožnosti. Letos spoznavamo našega misijonarja Ignacija Knobleharja, ki je v 19. stoletju deloval v deželah ob Nilu (večinoma v Sudanu).

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Tema našega tokratnega  pogovora bo Jeremijev klic in sporočilo: Jeremija 1., 2. in 3. poglavje do 5. vrstice (Jer 1,1 - 3,5). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo! V Svetem pismu je veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V sredo bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vabi na majsko predavanje v okviru kulturno-izobraževalnih večerov z naslovom »Čreta - prazgodovinska višinska naselbina ali kaj so arheologi lansko leto počeli v naši občini« ki bo v petek, 17. maja 2019, ob 19.45  v hočkem župnišču. Manca Vinazza z Oddelka za arheologijo Filozofske fakultete v Ljubljani nam bo predstavila Čreto, ki se je kot pomembno prazgodovinsko najdišče hitro pojavila v strokovni literaturi. Besedo ali dve so ji namenili vsi glavni raziskovalci tega prostora, toda prva arheološka lopata je bila tu zakopana šele leta 2017. V okviru dveh mednarodnih projektov Iron-Age-Danube in PalaeoDiversiStyria so tu potekale interdisciplinarne raziskave. Vse to nam je omogočilo, da danes o Čreti vemo mnogo več. Ugotovili smo več faz poselitve, našli ognjišča in morebitno peč ter sledove obrambnega nasipa. Tistega, ki že od nekdaj buri duhove raziskovalcev in ki je še danes eden izmed najbolj prepoznavnih elementov najdišča. Lepo vabljeni!

- V soboto, 18. maja, bo peš romanje na Ptujsko goro za blagoslov naših družin in nove duhovne poklice. Romanje se začne v Mariboru. V Hočah se bodo romarji ustavili ob 8. uri zjutraj. Lepo bo, če boste prišli, da bomo v ta namen z njimi kratko skupaj molili. Kdor želi, se jim seveda lahko tudi pridruži. Lahko pa se kdo pridruži tudi v Cirkovcah, ker je od tam veliko bližje do Ptujske gore:) Na Ptujski gori bo sveta maša ob 16. uri.

- V soboto, 18. 5., bo ob 19.45 v župnijski cerkvi sv. Jurija Hoče koncert z naslovom Ave maris stella, ki ga bodo izvedle sopranistka Petra Kozar Bežan, mezzosopranistka Biserka Petković in pianistka Božena Pirjevec. Hvala za vaše prostovoljne prispevke, katerih del se bo namenil za cerkev svetega Jurija.

- Letošnje srečanje mladih iz Mariborske škofije bo 8. 6. 2019 v Slovenski Bistrici pod geslom Duh zažiga!  O tem kako Duh zažiga v njihovem življenju nam bodo pričevali duhovnik Simon Potnik, dramski igralec Gregor Čušin in skupina Svetnik. Srečanje bo v dvorani Slomškovega doma med 18.00 in 21.00. Lepo vabljeni mladi, še posebej letošnji birmanci - devetošolci.