3. velikonočna nedelja - c

- Začeli smo z majsko  pobožnostjo – s šmarnicami. Otroci in tudi ostali, lepo vabljeni k tej lepi ljudski pobožnosti. Šmarnice bodo ob 19.00. Za prvoobhajance je obisk šmarnic obvezen. Letos spoznavamo našega misijonarja Ignacija Knobleharja, ki je v 19. stoletju deloval v deželah ob Nilu (večinoma v Sudanu). Šmarnicam so dodane kartice z miselno igro in podobami misijonske poti misijonarja Ignacija Knobleharja.

- Danes popoldan, 5. maja, bo v mariborski stolnici škofijski molitveni dan za duhovne poklice. Molitvena ura se bo začela ob 15.00, ob 16.00 bo sveta maša, nato bo sledil kratek program, kjer boste lahko kaj več izvedeli o letošnjih novomašnikih in diakonih. Lepo bo, res prisrčno vabljeni!

- Od 5. do 12. maja 2019 poteka teden molitve za duhovne poklice z geslom “Od vidnega k Nevidnemu”. Lepo vabljeni k svetim mašam, kjer bomo skupaj molili za nove duhovne poklice in svetost že poklicanih. Prisluhnili bomo tudi posebnim nagovorom. Še prav posebej pa lepo vabljeni k sveti maši v sredo, ko bo med nami s. Polona Švigelj, uršulinka in misijonarka (v Senegalu).

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo mesečno srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V petek, 10. maja, bo dramska skupina gimnazije in dijaškega doma, Zavoda Antona Martin Slomška, ponovila predstavo komedije francoskega avtorja Moliera, Učene ženske, v KC Hotinja vas, ob 19.00 uri. Vstop je prost – hvala pa za prostovoljne prispevke.

- V soboto, 11. maja, bo v Slivnici nadškofijsko srečanje zakoncev in družin, pod naslovom »To vam naročam, da se ljubite med seboj«. Program bo potekal od 14.30 do 19.00. Svojo udeležbo sporočite slivniškemu župniku, g. Jožetu Šomnu, na tel. št. 031 590 556 do ponedeljka,  6. maja. Priporočamo in lepo vabljeni!

- Prihodnjo nedeljo, 12. maja, bo ob 10.00 srečanje zakonskih jubilantov. Če ne bo dežja, se zakonci zberejo na župnijskem dvorišču in gredo v procesiji v župnijsko cerkev, kjer bo sveta maša. Klopi bodo rezervirane zanje. Hvala za razumevanje. Po sveti maši bo v župnišču družabno srečanje.