Gospodovo razglašenje - c

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po sveti maši srečanje biblične skupine. Besedilo, o katerem se bomo pogovarjali, ima naslov Gospod je moj pastir (Psalm 23). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo - tudi tisti, ki doslej še niste hodili na naša srečanja! V Svetem pismu je namreč veliko odgovorov na naša vsakodnevna vprašanja in probleme.

- V sredo bo v naši župniji mesečno srečanje dekanijskih duhovnikov - rekolekcija. Lepo vabljeni k sveti maši, ki bo dopoldan ob 9.00.

- V četrtek bo po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek zvečer bo mesečno srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- Rektor Zavoda Antona Martina Slomška, dr. Ivan Štuhec, se obrača na farane slovenskih župnij s prošnjo za denarno pomoč pri odkupu stavbe (Vrbanska c. 30, Maribor), v kateri deluje Zavod (škofijska gimnazija, vrtec, glasbena šola). Odkupna cena za stavbo je 5 milijonov evrov. Polovico sredstev je zbranih s pomočjo tujih in domačih donatorjev. Drugo polovico bo zagotovila ljubljanska nadškofija s posojilom. Iskanje donatorjev se tako nadaljuje in vseslovenska akcija bo trajala do velike noči 2019. Za vašo podporo in pomoč se vam vnaprej zahvaljujemo! Pri izhodu iz cerkve si lahko vzamete zloženko. Svoj dar lahko nakažete na TRR: Zavod Antona Martina Slomška, Vrbanska c. 30, 2000 Maribor; 0451 5000 3153 493, sklic SI00 19900; namen: pomoč za odkup stavbe.

- Če kdo od otrok še ni oddal škatlice z zbranimi darovi v adventni akciji, naj jo prinese v tem tednu k verouku!

- Po tradiciji je v Sloveniji januar mesec verskega tiska. Takrat običajno poravnavamo naročnino na verske časopise in to je tudi priložnost za razmislek o pomenu verskega tiska v duhovnem življenju. Ta ima neprecenljivo vlogo pri poglabljanju vere pa tudi pri oblikovanju naših stališč, zasidranih v krščanstvu. Če ne poznamo krščanskih stališč, jih ne bomo znali zagovarjati v pogovoru z drugimi in v javnosti, pa tudi ne po njih živeti. Zato ima verski tisk neprecenljivo vlogo pri oblikovanju našega krščanskega svetovnega nazora.

- Obnavljajte naročnino na verski tisk. Družina -  109,20 €, Ognjišče - 34,30 €, Prijatelj - 11,70 €, Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 48 €, Vzgoja - 19,80 €, Božje okolje - 26,40 €, Beseda med nami - 20,40 €, Communio - 34 €, Magnificat  - 55,80 €, Mavrica - 39,90 €, Cerkveni glasbenik - 35,40 €, Radovednež - 14€, #Najst - 23,40€, Cerkev danes - 35,40€, Naša luč - 26,95€, Glasnik kraljice miru - 12€.