28. nedelja med letom - b

- Danes popoldan, 14. 10, bo med 14.30 in 16.00 na Ptujski Gori srečanje za bodoče birmance (8.razred), njihove starše in botre. Srečanje spada k pripravi na prejem zakramenta, zato je za birmance obvezno.

- V torek, 15. 10., pričnemo po večerni sveti maši s skupino Pridi in poglej! V tem pastoralnem letu se bomo pogovarjali ob apostolski spodbudi papeža Frančiška I. »Veselje evangelija«.  »Veselje evangelija napolnjuje srce in celotno življenje ljudi, ki se srečajo z Jezusom in dovolijo, da jih odreši greha, žalosti, notranje praznine, osamljenosti. Z Jezusom Kristusom se veselje vedno znova rojeva in oživlja.« (Papež Frančišek) Lepo vabljeni!

- V četrtek bo po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V soboto, 20. 10., bo v centru Don Bosko (nasproti Qulandije) srečanje ministrantov mariborske škofije (od 9.30 do 15.30). Prijavite se lahko le še danes.

- 21. oktobra 2018 v Katoliški Cerkvi obhajamo 92. svetovni misijonski dan – mi­sijonsko nedeljo. Na ta dan, kakor prvi kristjani, slovenski katoličani poleg molitve prispevamo svoj konkretni dar za naše apostole v misijonih, za njihovo ozna­njevanje evangelija v krajih, kjer Cerkev še ni nav­zoča ali še ni samostojna. Na misijonsko nedeljo po slovenskih župnijah poteka tradicionalna misijonska nabirka. Ta se solidarno porazdeli za potrebe oznanjevanja evangelija po vsem svetu, kar vključu­je tudi človeški in kulturni napredek številnih ljud­stev. »Vsaka duhovna ali gmotna revščina je posledica zavračanja Boga,« pravi papež Frančišek in vse vernike, zlasti mlade, vabi, da »živimo z veseljem svojo odgovornost za svet«. To ni naloga samo mi­sijonarjev, vsak izmed nas ima svoje poslanstvo in tudi misijonska nedelja je priložnost, da to poslan­stvo uresničimo. V letu 2017 so slovenski katoličani ob misijonski nedelji darovali 248.606,66 evrov, ki so bili v celoti namenjeni delovanju misijonarjev za pomoč ljudem v najrevnejših predelih sveta.

- Na zahvalno nedeljo, 4. novembra, bo ob 17.00 v Kulturnem domu Hoče dobrodelni koncert Odpri srce in dlan. Več o koncertu, ki ga organizira župnijska Karitas Hoče, bo v naslednji številki Zvona.

- Smo v oktobru, ki je mesec molitve rožnega venca. Verjetno ima vsak izmed nas doma rožni venec, zato poskrbimo, da ne bo sameval v kakšnem predalu, ampak da se bo bolj pogosto »grel« v naših rokah. Naj ta meditativna molitev postane del našega življenja!

- Tudi v Reki smo začeli z veroukom. Starši otrok 1. razreda, če želite, da vaš otrok obiskuje verouk, ga morate prijaviti v župnišču!

- Vsi, ki imate lep glas in veselje do petja, lepo vabljeni, da se pridružite župnijskemu cerkvenemu pevskemu zboru. Vaje imajo ob sredah ob 18.00. Veroučenci pa vabljeni k Jurčkom. Njihove pevske vaje so v petek ob 17.00.

- Kristjan je postal Žan Črnčec, s Čobčeva ul.v Hočah. Čestitamo!