23. nedelja med letom - b

Jutri, 10. septembra, začenjamo z veroukom. Urnik je objavljen na oglasnih deskah, na spletni in FB strani naše župnije ter v katehetskem pismu, ki ga lahko vzamete pri izhodu iz cerkve. Če bo potrebno, bomo kakšno uro verouka spremenili v dogovoru z veroučenci. Verouk ni nadomestek in ne dela čudežev, če starši sami najprej s svojim zgledom življenja po veri nanj ne naravnajo src otrok in mladine. Zato je verouk le dopolnilo verskega življenja in vzgoje staršev. Dragi starši, vzgojitelji in kateheti! Tudi v letošnjem letu naredimo to, kar je naša naloga in dolžnost! Boga pa prosímo za rast in blagoslov. Vsem želimo odgovoren začetek katehetskega leta in veliko moči in poguma. Vse leto pa obilo Božjega blagoslova in Marijinega varstva.

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

- V torek, pol ure pred sveto mašo, vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek bo po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

-  V četrtek zvečer bo srečanje članov ŽPS. Tema letošnjih srečanj je »Eno srce in ena duša«. Vsebinsko je gradivo na srečanjih posvečeno prizadevanju za medsebojno povezanost in dobre odnose v župniji, skrbi za skupno gradnjo župnijskega občestva ter spodbujanju vzajemnega sodelovanja med župnikom in župljani.

- Vseslovensko srečanje mladih v Stični bo v soboto, 15. 9. Mladi, lepo vabljeni. Prijavite se v župnišču do nedelje, 9. septembra.