Velika noč

- Iskrena hvala vsem, ki ste pomagali pri pripravi in obhajanju velikonočnih praznikov - tudi čiščenju in krašenju vseh cerkva.

- Od velike noči dalje bodo večerne svete maše ob 18.00 v Razvanju in ob 19.00 v Hočah.

- Še naprej lepo vabljeni k devetdnevnici Božjega usmiljenja, ki je vsak dan 20 minut pred sveto mašo. Posebej v tem letu usmiljenja se potrudimo za ta lepo pobožnost.

- Jutri je velikonočni ponedeljek in dela prost dan. Lepo vabljeni k sveti maši. Na velikonočni ponedeljek želimo utrditi našo vero v vstalega Jezusa tudi na ta način, da veselo novico o vstajenju podelimo s prijatelji in se skupaj z njimi veselimo.

- Lepo vabljeni k devetdnevnici Božjega usmiljenja, ki je vsak dan 20 minut pred sveto mašo.

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V četrtek lepo vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

­- Pred nami je četrtek pred prvim petkom, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Prihodnja nedelja je bela nedelja in nedelja Božjega usmiljenja. Bela nedelja je spomin na prva krščanska stoletja in je povezana s prejemom sv. krsta na velikonočno vigilijo in z uvajanjem katehumenov v krščansko življenje. Ob zavedanju, da so prejeli največji dar Božjega usmiljenja in odpuščanja, so osmi dan prišli vsi skupaj v belih oblačilih in bili sprejeti v polno občestvo krščanske skupnosti.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi in vzdrževanju cerkvenih objektov. Bog povrni vsak vaš dar!

- Na polici s tiskom je na voljo: velikonočna Družina – ker smo naročili več izvodov, jo lahko dobite tudi tisti, ki niste naročeni nanjo.

- Zahvala in opravičilo: Naše Katoliško društvo dr. A. Murka se vsako leto potrudi, da za cvetno nedeljo ponudi prave štajerske presmece. Če je le mogoče, jih izdelamo dovolj, letos pa jih je žal zmanjkalo že po jutranji maši. Zahvaljujem se pridnim sodelavkam in sodelavcu Župnijske karitas, ki so letos sami opravili to delo, vendar jim je zmanjkalo zelenja. Prav zato se opravičujem vsem, ki ste pričakovali ponudbo presmecev tudi pred deseto sveto mašo. V našem okolju je dovolj primernega zelenja, le več pridnih rok bo potrebnih za rezanje in izdelavo. Upam, da bomo prihodnje leto pridobili še koga, ki bo pripravljen sodelovati. Blagoslovljene praznike vam voščim! Majda Strašek Januš, predsednica Katol. društva