3. postna nedelja

- V torek pol ure pred večerno sv. mašo molimo rožni venec.

- V četrtek je po večerni sv. maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

Pred nami sta prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi. Zaradi postnega romanja bom obiskoval bolne in ostarele prihodnji petek.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

-  V soboto in nedeljo (5. in 6. marec) je za našo župnijo slovesni praznik  CELODNEVNEGA ČEŠČENJA NAJSVETEJŠEGA. V soboto zjutraj  začnemo češčenje s sveto mašo. Najsvetejše bo izpostavljeno do 10.00, do druge svete maše. V tem času vabljeni k molitvi rožnega venca in tihi adoraciji. Po drugi sv. maši bo  Najsvetejše zopet izpostavljeno do 14.45.

- S češčenjem bomo nadaljevali v Razvanju, kjer bo ob 15.00 molitev križevega pota, nato rožni venec in tiha molitev pred Najsvetejšim. Ob 17.00 bo tam sveta maša.

- V nedeljo dopoldan bo enako kot v soboto. Ob 15.00 bo v Hočah molitev rožnega venca, ob 16.00 križev pot in ob 17.00 sklepna sveta maša. Somaševanje dekanijskih duhovnikov bo vodil g. Stane Slatinek. Pol ure pred mašo  bo za postno spoved na voljo tuj spovednikMinistranti, birmanci, prvoobhajanci ter ostali veroučenci skupaj s starši pa pridite tudi k sklepu večnih molitev (v nedeljo ob 17.00).

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi cerkvenih objektov. Hvala za vašo dobroto.

- Radijski misijon 2016: Jezus, obličje božjega usmiljenja. Od 13. do 19. marca 2016 bo v programu Radia Ognjišče potekal 11. Radijski misijon, ki ga bodo vodili papeški pridigar p. Raniero Cantalamessa in slovenski bratje kapucini.

- V postnem času nas Karitas spodbuja k duhovni poglobitvi petkovega posta s pobudo, da preživimo vsak petek v postu v bližini z Bogom, skromno v hrani in razvadah ter solidarno z darovanim časom in pomočjo za ljudi v stiskah.

- V svetem letu usmiljenja bodo na Ptujski Gori vse postne petke kateheze o zakramentu sprave. Program katehez (priložnost bo tudi za sveto spoved) je na listu na oglasni deski pred cerkvijo.