1. postna nedelja

- Danes popoldan bo v Slivnici ob 15.00 srečanje mladih naše dekanije. Lepo vabljeni!

- V torek pol ure pred večerno sv. mašo molimo rožni venec.

- V torek, 16. februarja 2015, je po sveti maši srečanje skupine »Pridi in poglej«. Pogovarjali se bomo ob poglavju iz KKC »O dostojanstvu človeške osebe« (str. 443-458). Vabljeni, v skupini je prostor za vse, ki želite poglabljati svojo vero.

- V četrtek je po večerni sv. maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Prihodnjo nedeljo bo nadškof Alojzij Cvikl opravil vizitacijo (pregled matičnih knjig, poslovanja, ogled cerkvenih stavb) naše župnije. Ob tej priložnosti se bo dopoldan srečal z župnijskimi sodelavci. Lepo vabljeni. Daroval bo tudi obe dopoldanski sveti maši v župnijski cerkvi. Veroučenci in starši lepo vabljeni k sveti maši ob 10.00.

- Prihodnja nedelja je kvatrna, zato bodo denarne nabirke pri svetih mašah namenjene bogoslovju.

- V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V postnem času nas Karitas spodbuja k duhovni poglobitvi petkovega posta s pobudo, da preživimo vsak petek v postu v bližini z Bogom, skromno v hrani in razvadah ter solidarno z darovanim časom in pomočjo za ljudi v stiskah. Leto usmiljenja in postni čas nas spodbujata, da bomo z novimi začetki postali boljši.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vas vabi na kulturno-izobraževalni večer PO POLJSKI IN FINSKI. O svojih vtisih s popotovanja po teh deželah bo pripovedoval g. Franci Krečič iz Zg. Hoč. Dobimo se v petek, 19. februarja 2016, ob 18.45 v hoškem župnišču. Vljudno vabljeni.

- V svetem letu usmiljenja bodo na Ptujski Gori vse postne petke kateheze o zakramentu sprave. Program katehez (priložnost bo tudi za sveto spoved) je na listu na oglasni deski pred cerkvijo.

- Priporočamo tednik Družina, saj je v tej številki knjižica razmišljanj papeža Frančiška: 12 svetopisemskih obrazov usmiljenja.