5. nedelja med letom

- Jutri, 8. februarja, praznujemo kulturni praznik – Prešernov dan. To je priložnost, da kristjani obnovimo zavest o dosežkih srečevanja evangelija s kulturo slovenskega naroda ter tudi kulturo v našem vsakdanjem življenju in govorjenju.

- V ponedeljek po sveti maši lepo vabljeni k slavilni molitvi.

- V torek je pust. Prav je, da tudi na ta dan ohranite čut za sveto in se ne norčujete iz svetih stvari.

- V torek pol ure pred večerno sv. mašo molimo rožni venec.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o Jakobovem pismu, drugo poglavje, 1. do .13 vrstica (Jak 2,1-13). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V sredo je pepelnica, začetek postnega  časa. Na pepelnico se kristjani udeležimo svete maše in tako pričnemo resno pripravo na veliko noč. Pepeljenje nas želi spomniti na minljivost našega življenja in vsega zemeljskega.

- V postnem času nas Karitas spodbuja k duhovni poglobitvi petkovega posta s pobudo, da preživimo vsak petek v postu v bližini z Bogom, skromno v hrani in razvadah ter solidarno z darovanim časom in pomočjo za ljudi v stiskah. Naj bo post nov začetek za našo dobrodelnost, pogum za dobra dela, obisk starejših, onemoglih in osamljenih, pozornost bližnjim ter za vztrajnost pri molitvi. Leto usmiljenja in postni čas nas spodbujata, da bomo z novimi začetki postali boljši. V znamenje solidarnosti z vsemi, ki trpijo zaradi alkohola, vas Slovenska karitas vabi k postni akciji 40 dni brez alkohola. Več na www.brezalkohola.si.

- V četrtek je po večerni sv. maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek bo redno srečanje članov ŽPS. Začnemo s sveto mašo ob 18.00.

- V postnem času bo križev pot ob  petkih ob 17.30. Potrudimo se za udeležbo, saj ta molitev daje moč za osebno poboljšanje.

- V svetem letu usmiljenja bodo na Ptujski Gori vse postne petke kateheze o zakramentu sprave. Program katehez (priložnost bo tudi za sveto spoved) je na listu na oglasni deski pred cerkvijo.

- Danes je prva nedelja v mesecu, zato povabljeni v župnišče na kavo, čaj in še kaj J. Hvala vsem, ki v ta namen kaj darujete