Jezusov krst

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno« zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu. Po  krščanski tradiciji pa božični čas traja vse do svečnice.

- Jutri, 11. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V ponedeljek slavilna molitvena skupina odpade zaradi pogostitve vseh, ki se trudimo za lepoto naše cerkve in njene okolice. Spet se dobimo v ponedeljek 25. 1. Lepo povabljeni!

- V torek pol ure pred večerno sv. mašo molimo rožni venec.

- Biblična skupina ima svoje srečanje v torek po večerni sveti maši. Pogovarjali se bomo o Jakobovem pismu, prvo poglavje, 1. do 16. vrstica (Jak 1,1-16). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek, po večerni sv. maši, tiha molitev pred Najsvetejšim.

- V četrtek bo srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni.

- 21. tradicionalno postno romanje agencije Aritours in Mariborske metropolije bo 4. in 5. marca v Italijo (Vicenzo, Monte Berico, Chiampo, Trento in Schio). Duhovni vodja bo nadškof Alojzij Cvikl. Cena romanja je 139,00 €; 50,00 € plačate ob prijavi. Prijave sprejemamo v župnišču do 31. januarja!

- Otroci, ki so sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, pa svojih darov še niso oddali, naj zbrani denar prinesejo v tem tednu k verouku. Bogu hvala za vašo dobroto.

- Mesec januar je mesec verskega tiska. Vsaka krščanska družina naj bi imela vsaj en verski list. Odločitev za redno prebiranje verskega tiska kot je: Družina, Ognjišče, ..., je odločitev za živost in trdnost naše vere, je odločitev, ki nam kaže pravo smer, ... Priporočeni dar za letno naročnino: - Družina - 98,80 €; Ognjišče - 30,50 €; Prijatelj - 11,70 €; Misijonska obzorja - 9 €, Mohorjeve knjige - 46 €; Vzgoja - 18.80 €; Božje okolje - 26,40 €; Beseda med nami - 20,40 €; Communio - 34 €; Magnificat - 55,80 €; Mavrica - 37 €; Cerkveni glasbenik - 35,40 €; Najst 23,40 EUR