4. adventna nedelja

- Odpiranje svetoletnih vrat je najbolj prepoznaven in zgovoren obred jubilejnega leta. Obred na simbolični ravni ponazarja, da je med jubilejnim letom vernikom ponujena »izredna« pot do odrešenja. Ta izredni dogodek bo danes popoldan na Ptujski Gori ob 15.30. Lepo vabljeni!

- Tudi v tem tednu radi prihajajte k božični osemdnevnici in skupni molitveni pripravi na praznik Gospodovega rojstva. Kralja, ki prihaja, pridite molimo!

­- V torek molimo rožni venec pol ure pred sveto mašo.

­- V torek bo po večerni sveti maši imela svoje srečanje biblična skupina. Pogovarjali se bomo o 16. poglavju Markovega evangelija, od 1. do 20. vrstice (Mr 16, 1-20). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od 24. decembra do nedelje, 3. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Vsi otroci ste povabljeni, da sodelujete v adventni akciji OTROCI ZA OTROKE. Svoje darove prinesite v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- Prav je, da na vse tri svete večere (na božični večer, silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Če je le mogoče, molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

- V četrtek  je sveti večer. Ob 18.00 bo sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine z majhnimi otroki.  Pri sv. Lenartu bo sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo. Lepo vabljeni k "polnočnici" v Razvanje. Program, ki ga pripravlja katehistinja Marinka z otroki, se bo začel ob 21.00 uri. Program bo trajal do 22. ure, nato bo sledila sv. maša. Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi otroci, da doživijo posebno božično vzdušje.

- V petek je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

- V soboto, na “Štefanovo”, na Dan samostojnosti in enotnosti, bo pri dopoldanskih sv. mašah blagoslov vode in soli.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, ki so v letošnjem letu krstile svoje otroke in vse druge z majhnimi otroki, saj bo blagoslov otrok.

- Prihodnja nedelja je tudi “Janezova” ko bomo pri svetih mašah blagoslovili vino. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo ob 10.30 sv. maša in blagoslov vina.

- Na voljo je božična, dvojna, številka Družine (cena 3,70 €). Ker smo dobili 50 izvodov več, jo lahko kupite tudi tisti, ki na tednik niste naročeni. Priporočamo!

- V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. - Družina - 98,80 €; Ognjišče - 30,50 €; Prijatelj - 11,70 €; Misijonska obzorja - 9 €;  Mohorjeve knjige - 46 €; Vzgoja - 18.80 €; Božje okolje - 26,40 €; Beseda med nami - 20,40 €; Communio - 34 €; Magnificat - 55,80 €; Mavrica - 37 €