1. adventna - leto c

- Danes (29. 11.) se v mariborski stolnici začne molitvena devetdnevnica pred začetkom Svetega leta Usmiljenja (8. 12. 2015 - 20. 11. 2016). Naša župnija bo sodelovala z molitvijo od 16.00 do 17.30. Molili bomo za  vse potrebe, posebej pa še za Svetega Duha, da nas bi vedno bolj razsvetljeval in vodil.

- Danes ob 16.00 bo tudi blagoslov adventnega venca pri skalnjaku z Zg. Hočah.

Adventni venec, ki ga imamo po svojih domovih, naj ne bo le lep okras, temveč predvsem molitveni pripomoček, ob katerem se zberete družinski člani. Naj bo letošnji advent v znamenju molitve za naše družine in družinske vrednote.

­- V torek molimo rožni venec pol ure pred sveto mašo.

- V četrtek vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim (po večerni sveti maši).

- Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota v mesecu z ustreznimi pobožnostmi.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. To je duhovnikov božični obisk. Sami morda ne morejo več v cerkev, zato svojci pokličite v župnišče, da se vaši domači srečajo z Jezusom v zakramentih.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka in Župnijska karitas Hoče vas vabita na MIKLAVŽEVANJE, ki bo v soboto, 5. decembra 2015, ob 17. uri v kulturnem domu Hoče. Prisluhnili boste zgodbici z lutkami, Miklavž pa bo nato obdaril vse otroke do vključno četrtega razreda. Starši in stari starši, pripeljite svoje malčke! Hvala za prostovoljne prispevke!

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo denarne nabirke namenjene obnovi župnijskih objektov. Hvala za vsak vaš dar!

- Prihodnjo nedeljo, 6. 12., vabljeni veroučenci in njihovi starši k družinski sveti maši, ki bo ob 10.00.

- Mladi, ki ste že prejeli zakrament svete birme, lepo vabljeni v Slivnico na adventno dekanijsko srečanje mladih, ki bo v nedeljo, 6. decembra, z začetkom ob 14.30. Srečanje bo vodil diakon Robi Sekavčnik. Vsi, ki bi se srečanja želeli udeležiti, sporočite to animatorki Viktoriji.