29. nedelja med letom - misijonska

- Oktober je mesec molitve rožnega venca. Lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec. Vabljeni k molitvi tudi doma, zmolite vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- Danes je Misijonska nedelja. Ob misijonski nedelji se povežemo verniki vsega sveta v skupni molitvi in dobroti za misijone. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

- Danes popoldan bo ob 15.00 podelitev palija novemu mariborskemu škofu Alojziju Cviklu. Slovesnost bo združena s praznovanjem 25-letnice delovanja Škofijske karitas. Lepo vabljeni!

Pridi in poglej - V torek, 20. oktobra 2015, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Zakramenta ozdravljanja« od strani 377 do 394. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- Ob četrtkih vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim (po večerni sveti maši).

- Otroški pevski zbor Jurčki ima vaje ob  nedeljah ob 9.00 v župnijski učilnici. Če rad in lepo poješ, se nam pridruži tudi ti. Z veseljem te pričakujemo.

- Bliža se praznik vseh svetih, ko boste obiskovali in urejali grobove vaših rajnih. Pokopališča bodo polna lepega cvetja in sveč. Reciklaža odpadnih sveč je zaradi sestavljenih materialov plastike okoljsko in finančno zahtevna, zato je pomembno, da spremenimo dosedanje navade in zlasti ob dnevu vseh svetih pomislimo, ali je smisel tega dneva v obilici plastičnih sveč na grobovih. Bistveno večji poudarek namenimo spodbujanju nematerialnih vrednot (dobrodelnost, molitev …). Prav in dobro je, če del denarja, namenjenega za sveče, namenimo ljudem, potrebnih naše pomoči.

- Od 28. decembra 2015 do 1. januarja 2016  bo v Valenciji, potekalo evropsko srečanje mladih. Več na http://www.drustvo-skam.si/esm/.

- Zaradi premalo prijav je odpovedano romanje v Međugorje.