28. nedelja med letom

- Smo v oktobru, mesecu molitve rožnega venca. Lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec. Vabljeni k molitvi tudi doma, vsaj kakšno desetko rožnega venca.

Mariborski nadškof, Alojzij Cvikl, predlaga molitvene namene za vsak dan v tednu:

- v ponedeljek za slogo in razumevanje v naših družinah,

- v torek za Cerkev in njene voditelje,

- v sredo za rast naše vere,

- v četrtek za naše bolnike,

- v petek za mir na svetu,

- v soboto za naše otroke in mladino,

- v nedeljo pa za župnijsko skupnost.

- Od 12. oktobra dalje bodo večerne svete maše v Razvanju ob 17.00 in v Hočah ob 18.00.

- V ponedeljek bo po večerni sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

- torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 14. poglavju Markovega evangelija, od 53. do 72. vrstice (Mr 14, 53-72). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- Katoliški študentski center Sinaj vabi k udeležbi na Svetopisemskem maratonu, ki bo potekal 24 uri, in sicer od srede, 14. 10., do četrtka, 15. 10 v samostanski cerkvi Šolskih sester na Strossmayerjevi 17. Začel se bo ob 21.00.

- Ob četrtkih vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim (po večerni sveti maši).

- Katehistinja Marinka z veroučenci iz Razvanja nastopa na kulturnem dogodku, ki bo v soboto, 17. okt. ob 17.00 v Razvanju v domu krajanov. Vsi, ki bi radi izvedeli še kaj več o tem, kdo je nadangel Mihael, zavetnik naše podružniške cerkvice, lepo povabljeni!

- Otroški pevski zbor Jurčki ima vaje ob  nedeljah ob 9.00 v župnijski učilnici. Če rad in lepo poješ, se nam pridruži tudi ti. Z veseljem te pričakujemo.

- Predzadnja nedelja (18. 10.) v oktobru je Misijonska nedelja. Ob misijonski nedelji se povežejo verniki vsega sveta v skupni molitvi in dobroti za misijone. Vsi prispevamo svoje molitve in svoj dar za vse člane Kristusove Cerkve. Vaši darovi pri svetih mašah bodo namenjeni za potrebe misijonov.

- Prihodnjo nedeljo, 18. 10., vabljeni v mariborsko stolnico, kjer bo ob 15.00 podelitev palija novemu mariborskemu škofu Alojziju Cviklu. Palij je bel volnen trak, ki predstavlja vez metropolita z rimskim papežem in je znamenje metropolitove oblasti v cerkveni pokrajini. Slovesnost bo združena s praznovanjem 25-letnice delovanja Škofijske karitas.

- Od 28. decembra 2015 do 1. januarja 2016  bo v Valenciji, potekalo evropsko srečanje mladih. Več na http://www.drustvo-skam.si/esm/.

-  Zaradi premalo prijav je odpovedano romanje v Međugorje.