26. nedelja med letom - Slomškova

- Birmanci in birmanke, še naprej lepo vabljeni k devetdnevnici na čast Svetemu Duhu.

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Slavilna molitvena skupina bo izjemoma v torek po sveti maši.

- Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek vstopamo v mesec oktober, mesec molitve, mesec rožnega venca. »Molitev lepa za vsak dan, le moli rad jo, o, kristjan …«, nas bo vabila cerkvena pesem. Vsi lepo vabljeni, da vsaj kdaj v tem mesecu pridete v cerkev, kjer bomo pol ure pred sveto mašo molili rožni venec za naše družine, za naš kraj, župnijo, duhovne poklice … Zaradi skušnje bomo z molitvijo v cerkvi začeli v petek. Vabljeni k molitvi tudi doma, kot družina,zmolite vsaj kakšno desetko rožnega venca.

- V četrtek se bo ob 18.30 birmovalec, kanonik g. Janez Lesnika, srečal z birmanci, birmankami, njihovimi starši in botri.

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.00 slovesnost svete birme. To je praznik za vso župnijo, zato lepo vabljeni k sveti  maši. Klopi bodo rezervirane za birmanke, birmance in njihove botre. Hvala za razumevanje.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene potrebam župnije. Hvala za vsak vaš dar!

- Katehetsko pastoralna šola v Mariboru vabi k vpisu za štud. leto 2015/16. Informativni dan bo v torek, 29. septembra ob 17. uri, v prostorih Teološke fakultete v Mariboru. Vpis bo v torek, po informativnem sestanku , torej okrog 18. ure in v ponedeljek,  5. oktobra med 15.30 in 17.00 uro.

- Otroški pevski zbor Jurčki bo z vajami pričel 2. nedeljo v oktobru, torej 11.10.2015, ob 9h v župnijski učilnici. Če rad in lepo poješ, se nam pridruži tudi ti. Z veseljem te pričakujemo.

- Vabljeni na romanje v Medjugorje, ki bo od 26. do 28. oktobra. Na poti domov se bomo ustavili še v Sarajevu. Cena romanja je 144,00 €. Kdor bi želel na romanje, naj se čimprej prijavi na tel. št. 02/22 080 44!

- Od 28. decembra 2015 do 1. januarja 2016  bo v Valenciji (Špa-nija), potekalo evropsko srečanje mladih. Več o tem si lahko preberete na http://www.drustvo-skam.si/esm/.