25. nedelja med letom

- Dragi starši in otroci. Z veroukom smo že začeli. Večina otrok prihaja redno (vendar ne vsi – nekaterih še ni bilo!). Urnik je na spletni strani župnije in na oglasni deski pred cerkvijo.  Radi prihajajte tudi k nedeljski sveti maši.

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 14. poglavju Markovega evangelija, od 27. do 52. vrstice (Mr 14,27-52). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V petek, 25. 9., začenjamo z birmansko devetdnevnico na čast Svetemu Duhu. Ta duhovna priprava je obvezna za vse letošnje birmance in birmanke. Po sveti maši (25. 9.) bo sestanek za starše letošnjih birmank in birmancev. Prosimo, da se srečanja (in svete maše) zagotovo udeležite.

- Ob 25-letnici delovanja SLOVENSKE KARITAS bo tudi v naši župniji zahvalna sveta maša 25. septembra 2015 ob 19. uri za vse pokojne in žive sodelavce Karitas po vsej Sloveniji. Lepo vabljeni k obhajanju svete maše.

- Prihodnja nedelja je kvatrna. Pri vseh mašah bo vaš dar namenjen za vzdrževanje semenišča in  bogoslovja.

- Prihodnja nedelja je Mihaelova, zato lepo vabljeni k sveti maši v Razvanje.

- Prihodnja nedelja je tudi Slomškova. Osrednja slovesnost bo v  Celju, v centru Don Bosko. Ob 15.00 bo molitvena ura in ob 16.00 slovesna sveta maša.

- Katehetsko pastoralna šola v Mariboru vabi k vpisu za štud. Leto 2015/16. Informativni dan bo v torek, 29. septembra ob 17. uri, v prostorih Teološke fakultete v Mariboru. Vpis bo v torek, po informativnem sestanku , torej okrog 18. ure in v ponedeljek,  5. oktobra med 15.30 in 17.00 uro. Katehetsko-pastoralna šola je namenjena vsem tistim, ki želijo poglobiti svoje poznavanje vere. Potrebe po katehetskem in pastoralnem znanju so na župnijah vedno večje. KPŠ daje osnovno teološko, katehetsko in pastoralno izobrazbo ter pomaga poglabljati in utrjevati vero ter duhovno oblikuje.

- Vabljeni na romanje v Medjugorje, ki bo od 26. do 28. oktobra. Na poti domov se bomo ustavili še v Sarajevu. Cena romanja je 144,00 €. Kdor bi želel na romanje, naj se čimprej prijavi na tel. št. 02/22 080 44!

- Od 28. decembra 2015 do 1. januarja 2016  bo v Valenciji (Špa-nija), potekalo evropsko srečanje mladih. Več o tem si lahko preberete na http://www.drustvo-skam.si/esm/.