3. velikonočna nedelja

­- Novi mariborski nadškof Alojzij Cvikl bo prejel škofovsko posvečenje na nedeljo Dobrega pastirja, 26. aprila 2015. Na škofovsko posvečenje in na nedeljo Dobrega pastirja, svetovni dan molitve za duhovne poklice, se bomo v vsej nadškofiji pripravljali z molitveno devetdnevnico. Center za duhovne poklice in stolna župnija Maribor vljudno vabita vse vernike - otroke, mlade in odrasle, duhovnike in diakone, redovnike in redovnice, bogoslovce in člane gibanj ..., da se pridružimo devetdnevnici, ki bo potekala v Slomškovi stolnici od 17. do 25. aprila 2015. Več na http://cdp.nadskofija-maribor.si. Župnija Hoče je po sporedu župnij naše nadškofije za molitveno uro v mariborski stolnici na vrsti v soboto, 25. aprila, od 16.00 do 17.30. Lepo vabljeni k svetim mašam in molitvi tudi v domači cerkvi.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- Pridi in poglej - V torek, 21. 4. 2015, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Zakramenti uvajanja v krščanstvo; Zakrament krsta« od strani 331 do 345. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V četrtek po sveti maši vabljeni k tihi molitvi pred Najsvetejšim.

- Prihodnjo nedeljo je tudi Jurjeva nedelja, naš župnijski praznik. Slovesno sveto mašo ob 9.00 bo vodil p. Benedikt Lavrih, DJ. Lepo vabljeni!

- JURJEVANJE V NEDELJO, 26. APRILA 2015: 8.30  godba na pihala – Glazerjev trg; 9.00  sveta maša – farna cerkev sv. Jurija; 10.00  godba na pihala in prihod konj na prostor pred KD; 10.15  prihod g. župnika pred KD; 10.30  blagoslov konj na parkirišču pred KD; Pozdrav krajank in krajanov s programom.

- Novi mariborski nadškof mag. Alojzij Cvikl bo škofovsko posvečenje prejel med slovesno mašo v mariborski stolnici na nedeljo Dobrega pastirja, 26. aprila  2015, ob 15. uri. Lepo vabljeni k tej sveti maši in slovesnosti.

- Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10, 15 … in vse do 70!). Vaše praznovanje in vaš zakon želimo blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 17. maja 2015, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov alojz.petric@rkc.si. Zadnji rok prijave je 8. maj 2015. Veselimo se, da je vaš DA postal življenjska sreča in da v vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas