5. postna nedelja - tiha

- V tem tednu povabljeni k poslušanju radijskega misijona, ki ga bodo vodili salezijanci na radiu Ognjišče.

­- Jutri bo po večerni sveti maši slavilna molitvena skupina. Lepo vabljeni!

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 12. poglavju Markovega evangelija, od 18. do 34. vrstice (Mr 12,18-34). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- Na praznik Gospodovega oznanjenja, ki ga obhajamo 25. marca, se spominjamo obiska nadangela Gabrijela pri Devici Mariji v Nazaretu. Praznik Gospodovega oznanjenja je praznik materinske ljubezni in izpostavlja hvaležnost za materinsko poslanstvo. Lepo vabljeni k sveti maši!

- V četrtek je po sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira IZDELOVANJE PRESMECEV ZA CVETNO NEDELJO. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v staro župnišče  do petka zvečer. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 27. marca,  po večerni sv. maši. S seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

- Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi primorskih cerkva.

- Priložnost za sveto spoved bo pol ure pred sveto mašo (tudi po njej). Ves dan bo možnost za spoved v velikem tednu pri frančiškanih v Mariboru.

- Postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.