1. postna nedelja

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 12. poglavju Markovega evangelija, od 1. do 17. vrstice (Mr 12, 1-17). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.

- Prihodnjo nedeljo, 1. marca 2015, na 2. postno nedeljo, bo po vseh župnijah v Sloveniji potekalo izbiranje članov za nov ŽPS. Pri sv. mašah boste prejeli volilni listič, na katerega boste vpisali kandidate iz svojega okolja (Krajevne skupnosti).Predlagate lahko farane, ki so dopolnili 16 let, so prejeli zakramente uvajanja (sveti krst, sveto birmo in sveto evharistijo), imajo stalno bivališče na ozemlju župnije, so v polnem občestvu s katoliško Cerkvijo (mu ni bila naložena nobena cerkvena kazen, ne živi izven zakonske skupnosti, se redno udeležuje bogoslužja) ter ga odlikuje trdna vera, nravno življenje in razsodnost.

- V ponedeljek, 2. marca, bo po večerni sveti maši srečanje za starše letošnjih birmanskih kandidatov. Prosim, da se srečanja zagotovo udeležite!

- 40 dni brez alkohola. Glavni namen akcije, ki letos poteka pod geslom »Za moje in tvoje dostojanstvo«, je opozoriti na posledice prekomernega uživanja alkohola ter izraziti solidarnost z vsemi, ki trpijo zaradi nasilja v družinah, nesreč v prometu in zaradi bolezni, ki so posledice alkohola ter spodbuditi ljudi k pravemu veselju in zabavi brez alkohola. Vabimo vas, da se tudi letos pridružite in podprete to pomembno akcijo.

- Agencija Aritours vabi na 20. tradicionalno postno romanje Mariborske metropolije v Dalmacijo. Romanje bo 20. in 21. marca. Prvi dan si bomo ogledali Sinj in Split. Drugi dan pa obiskali Pakovo selo in se ustavili v Zadru. Duhovni vodja romanja bo celjski škof, g. Stanislav Lipovšek. Cena romanja je 139,00 €, ob prijavi plačate 50,00 €. Več informacij dobite v župnišču. Prijavite se do 9. marca!