5. nedelja med letom

Slavilna molitvena skupina bo imela naslednje srečanje 2. ponedeljek v mesecu in sicer 9.2. po sv. maši. Lepo povabljeni!

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 11. poglavju Markovega evangelija, od 27. do 33. vrstice (Mr 11, 27-33). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V sredo bo po večerni sveti maši srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Dosedanjim članom Župnijskega pastoralnega sveta bo potekel petletni mandat. 1. marca 2015, na 2. postno nedeljo, bo po vseh župnijah v Sloveniji potekalo izbiranje članov za nov ŽPS. Takrat boste pri sv. mašah prejeli volilni listič, na katerega boste vpisali kandidate iz svojega okolja (Krajevne skupnosti). Predlagate lahko farane, ki so dopolnili 16 let, so prejeli zakramente uvajanja (sveti krst, sveto birmo in sveto evharistijo), imajo stalno bivališče na ozemlju župnije, so v polnem občestvu s katoliško Cerkvijo (mu ni bila naložena nobena cerkvena kazen, ne živi izven zakonske skupnosti, se redno udeležuje bogoslužja) ter ga odlikuje trdna vera, nravno življenje in razsodnost. Pri vseh mašah bomo molili molitev v pripravi na izbor članov.

-  11. februarja praznujemo god lurške Matere božje. Pokojni papež Janez Pavel II. je ta dan razglasil za svetovni dan bolnikov. Cerkev, pa tudi družba nasploh, ta dan posveča razmišljanju in pozornosti do bolnikov in tistim, ki se posvečajo delu z njimi.

- Agencija Aritours vabi na 20. tradicionalno postno romanje Mariborske metropolije v Dalmacijo. Romanje bo 20. in 21. marca. Prvi dan si bomo ogledali Sinj in Split. Drugi dan pa obiskali Pakovo selo in se ustavili v Zadru. Duhovni vodja romanja bo celjski škof, g. Stanislav Lipovšek. Cena romanja je 139,00 €, ob prijavi plačate 50,00 €. Več informacij dobite v župnišču. Prijavite se čimprej!

*- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina
  • novo Ognjišče
  • Mavrica

- V novi Družini lahko preberete:

• »Ljudem sem dal pravljice« - Miki Muster
  • Glej, Božja ljubezen – o Bogu na Gospodarskem razstavišču