2. nedelja med letom

- Danes se je začel teden molitve za edinost med kristjani. Lepo vabljeni k svetim mašam, kjer bomo prisluhnili posebnim nagovorom.

- Jutri, 19. 1., bo po sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej - V torek, 20. 1. 2015, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Velikonočna skrivnost v zakramentih Cerkve« od strani 305 do 310. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Prihodnjo nedeljo bo po radiu Ognjišče radijski prenos svete maše (10.00) iz naše župnije. Tisti, ki nameravate priti k tej sveti maši, bodite v cerkvi najkasneje ob 9.55! Ne zamujajte.

- Dosedanjim članom Župnijskega pastoralnega sveta,  ki so bili izvoljeni 21. 2. 2010, bo potekel petletni mandat. 1. marca 2015, na 2. postno nedeljo, bo po vseh župnijah v Sloveniji potekalo izbiranje članov za nov ŽPS, Gospodarski svet in člane Karitas. Takrat boste pri sv. mašah prejeli volilni listič, na katerega boste vpisali kandidate iz svojega okolja (Krajevne skupnosti). Predlagate lahko farane, ki so dopolnili 16 let, so prejeli zakramente uvajanja (sveti krst, sveto birmo in sveto evharistijo), imajo stalno bivališče na ozemlju župnije, so v polnem občestvu s katoliško Cerkvijo (mu ni bila naložena nobena cerkvena kazen, ne živi izven zakonske skupnosti, se redno udeležuje bogoslužja) ter ga odlikuje trdna vera, nravno življenje in razsodnost.Pri vseh mašah bomo molili molitev v pripravi na izbor članov.

- Mesec januar je mesec verskega tiska. Vsaka krščanska družina naj bi imela vsaj en verski list. Odločitev za redno prebiranje verskega tiska kot je: Družina, Ognjišče, ..., je odločitev za živost in trdnost naše vere, je odločitev, ki nam kaže pravo smer, ... Najbolj praktično je, če imate verski časopis naročen na dom. Cene verskih časopisov v letu 2014:

- Ognjišče: 28,50 €

- Družina: 96,20 €