Nedelja Jezusovega krsta

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno« zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu. Po  krščanski tradiciji pa božični čas traja vse do svečnice.

- Jutri, 12. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 11. poglavju Markovega evangelija, od 1. do 11. vrstice (Mr 11, 1-11). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V sredo bo ob 18.45 srečanje članov ŽPS. Lepo vabljeni.

- Družinski center Mir ob svoji 10-letnici delovanja vabi na predavanje z naslovom Skrbiva za najin odnos. Gostja bosta Vilma in Dani Sitar. Predavanje bo v četrtek, 15. 1., ob 18.00 na Strossmayerjevi 17, v Mariboru.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večer PO GRUZIJI, kamor nas bo popeljal na romanje g. ALOJZ PETRIČ, hoški nadžupnik in dekan. Pridite, da spoznamo tudi to oddaljeno, a duhovno bogato deželo. Dobimo se v hoškem župnišču v petek, 16. januarja 2015, ob 18.45. Lepo vabljeni!

-  Prihodnjo nedeljo bo po sveti maši ob 10.00 koncert božičnih pesmi, ki jih bodo izvajali člani komornega zbora Škrjanček in vokalna skupina Fantje na vasi (KUD Rače). Umetniški vodja obeh je g. Tone Žuraj. Lepo vabljeni!

-  Mesec januar je mesec verskega tiska. Vsaka krščanska družina naj bi imela vsaj en verski list. Odločitev za redno prebiranje verskega tiska kot je: Družina, Ognjišče, ..., je odločitev za živost in trdnost naše vere, je odločitev, ki nam kaže pravo smer, ... Najbolj praktično je, če imate verski časopis naročen na dom. Cene verskih časopisov v letu 2014:

- Ognjišče: 28,50 €

- Družina: 96,20 €