4. adventna nedelja - leto b

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od 22. decembra do nedelje, 4. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Tisti otroci, ki sodelujejo v adventni akciji Otroci za otroke, naj svoje darove prinesejo v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 10. poglavju Markovega evangelija, od 46. do 52. vrstice (Mr 10, 46-52). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V mnogih naših krajih je lepa navada, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

-  V sredo  je sveti večer. Ob 18.00 bo sveta maša in blagoslov jaslic. K tej sveti maši lepo vabljene družine z majhnimi otroki.

- Pri sv. Lenartu bo sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo.

- Lepo vabljeni k "polnočnici" v Razvanje. Program, ki ga pripravlja katehistinja Marinka z otroki, se bo začel ob 21:30 uri. Imeli bodo žive jaslice, angele, ovčke in celo oslička! Program bo trajal do 22. ure, nato bo sledila sv. maša. Res lepo povabljeni!

- Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijsko cerkev. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi otroci, da doživijo posebno božično vzdušje. Polnočna (angelska) sveta maša je prva izmed treh božičnih svetih maš. Sledita še jutranja (zorna - pastirska) in dnevna  sveta maša.

- V četrtek je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

-Na “Štefanovo”, na Dan samostojnosti in enotnosti, bo pri dopoldanskih sv. mašah blagoslov vode in soli.

- Na “Janezovo” bomo pri vseh svetih mašah blagoslovili vino. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo ob 10.00 sv. maša in blagoslov vina.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so posebej lepo vabljene družine, ki so v letošnjem letu krstile svoje otroke in vse druge z majhnimi otroki, saj bo blagoslov družin.

- Na voljo je božična, dvojna, številka Družine (cena 3,60 €). Ker smo dobili 50 izvodov več, jo lahko kupite tudi tisti, ki na tednik niste naročeni. Priporočamo!