3. adventna nedelja - leto b

­

- V adventnem času povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

- Priložnost za sveto spoved je pol ure pred sveto mašo.

- Priporočamo vam, da pravočasno naberete mah za jaslice. Če kdo more, naj ga prinese tudi za jaslice v cerkvi! Bog povrni!

- V torek je pol ure pred sveto mašo  molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- Pridi in poglej!  V torek, 16. 12. 2014, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavji »Uvod v bogoslužje, Velikonočna skrivnost v času Cerkve« od strani 291 do 305. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V sredo, 17. decembra, se začenja božična osemdnevnica – začetek priprave na božični večer. Prepevali bomo spev, ki izraža hrepenenje: Kralja, ki prihaja, pridite, molimo! Lepo vabljeni k svetim mašam.

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

-V petek, 19. decembra, bo ob 19.00 na Zavodu Antona Martina Slomška v Mariboru (Vrbanska c. 30) božični koncert s Prifarskimi muzikanti. Lepo vabljeni!

­- Mladi (devetošolci, dijaki in študenti), vabljeni k mladinskim srečanjem, ki so ob sobotah zvečer po večerni sveti maši.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka vas v sodelovanju s Samotarji in KUD Hoče prisrčno vabi na praznično prireditev POZDRAV PRAZNIKOM  v soboto, 20. decembra 2014, ob 19. uri v Kulturni dom Hoče. Večer bosta povezovala Julika (Anita) in Kuki s Samotarji, za glasbo in pesem pa bodo poskrbeli: Pohorski rogisti, Hoški tamburaši, Mešani pevski zbor KUD Hoče, Ljudske pevke, Mlada flavtistka. Pridite, da vas z veseljem, smehom, glasbo in pesmijo popeljemo v božične in novoletne praznike ter dan naše samostojnosti.

- Otroci in mladi vabljeni k pevskemu zborčku Jurčki. Vaje imajo v nedeljo ob 9.00 dopoldan v veroučni učilnici.

- Na 4. adventno nedeljo (21.12.) bomo po vsaki sv. maši delili plamen betlehemske luči. Pri  vhodu v cerkev boste lahko dobili svečo (v vrednosti 1,00 in 2,00 €). Hvala za vaše prostovoljne prispevke.

V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. Naročila sprejemamo v župnišču do konca leta. Plačate lahko do sredine februarja.

- Ognjišče: 28,50 €

- Družina: 96,20 €