1. adventna nedelja - leto b

- S prvo adventno nedeljo vstopamo v adventni čas. Na ta prihod pa se je treba pripraviti. Zato je priložnost, da v tem času vsak kristjan naredi inventuro svojega verskega in duhovnega življenja. Postavi si vprašanje: »Kakšen kristjan sem?« Na podlagi odgovora opravi tudi osebno sveto spoved, ki mora biti sestavni del priprave na božič. Lepo povabljeni v tem adventnem času k osebni in družinski molitvi, doma ob adventnem venčku. Povabljeni k obisku sv. maše, predvsem pa k sveti spovedi. Priložnost zanjo bo pred vsako sv. mašo. Naj nam to pomaga pri pripravi na božič.

- Otroci so pri verouku prejeli adventni koledar. V koledarju imajo za vsak dan adventno zgodbico, ki naj jo s starši preberejo zvečer ob adventnem venčku. Nato naj skupaj molijo tudi večerno molitev. Trudijo naj se za obisk svete maše in za dobra dela. V sredini je priloga, na kateri je narisan adventni misijonski hranilnik. Vanj naj zbirajo »sadove« njihovega adventnega premagovanja in odpovedi v korist pomoči potrebnim otrokom v misijonskih deželah.

- Če kdo more, naj nabere mah za jaslice v župnijski cerkvi. Se priporočamo!

- V imenu župnijske Karitas in vseh ljudi, ki doživljajo stisko, se zahvaljujemo za velikodušnost – za danes darovan denar pri mašnih nabirkah. Vsem sodelavkam in sodelavcem Karitas izrekamo iskreno zahvalo za njihovo požrtvovalno prostovoljno delo skozi vse leto. Naj Bog blagoslavlja njihovo delo ter vašo velikodušnost in požrtvovalnost.

­- V torek je pol ure pred sveto mašo  molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Pred nami je prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi. Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Zavod Antona Martina Slomška vabi na dobrodelni Miklavžev koncert, ki bo v četrtek, 4. decembra, ob 18.00 v športni dvorani zavoda v Mariboru. Izkupiček od prodanih vstopnic bo namenjen dijakom iz socialno šibkejših družin. Nastopajo: Oto Pestner, učenci in učitelji Glasbene in baletne šole A. M. Slomška ...

- Tudi letos bo Miklavž obiskal našo župnijo in obdaril otroke iz naše župnije. Med nami bo v petek, 5. decembra ob 17.00 v dvorani Kulturnega doma. Sv. Miklavž bo obdaril otroke do vključno 4. razreda. Župnijska karitas se zahvaljuje za prostovoljne prispevke.

­- Mladi (devetošolci, dijaki in študenti), vabljeni k mladinskim srečanjem, ki so ob sobotah zvečer po večerni sveti maši.

- Otroci in mladi vabljeni k pevskemu zborčku Jurčki. Vaje imajo v nedeljo ob 9.00 dopoldan v veroučni učilnici.

- Prihodnja nedelja je prva nedelja v mesecu, zato bodo nabirke pri svetih mašah namenjene pokritju stroškov obnove fasade in oltarja v razvanjski cerkvi. Hvala za vsak vaš dar!

- Prihodnjo nedeljo bo ob 15.00 dekanijsko srečanje mladih v Slivnici. Lepo vabljeni!