Nedelja Kristusa Kralja

- S slovesnim praznikom Kristusa Kralja vesoljstva sklepamo staro cerkveno leto. V njem smo skupaj s Kristusom in povezani med seboj kot Božje ljudstvo prehodili del naše poti na tem svetu, usmerjeni k poslednjemu cilju, večnemu življenju pri Bogu.

- Pred nami je teden Karitas z naslovom “V družini sem doma”, romanje sodelavcev Karitas na Ponikvo in dobrodelni koncert Klic dobrote v Celju, nedelja Karitas …Zopet bo spregovorila dobrota, ki ji bomo v tednu Karitas nadeli nov sijaj. Veseli in hvaležni smo za odprte roke darovalcev. Večkrat ste že dokazali, da znate čutiti človeka v stiski. Z darovi, ki jih darujete za Karitas, pomagamo slovenskim družinam, ki se znajdejo v stiski.

­- V torek je pol ure pred sveto mašo  molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 10. poglavju Markovega evangelija, od 17. do 31. vrstice (Mr 10,17-31). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

­- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka Hoče vabi vse,  ki bi bili pripravljeni sodelovati pri izdelavi adventnih venčkov. Kdor more, naj do petka zvečer pripelje primerno zelenje (vejice tise, ciprese, bršljan …),  plodove dreves (majhne storže, orehe …) in šibe za obroče. Venčke bomo pletli v veroučni učilnici v petek, 28. novembra, po večerni maši, in v soboto, od 10. ure dalje. Za delo prinesite s seboj vrtne škarje in rokavice. Blagoslovljene venčke boste lahko kupili v nedeljo, po sv. mašah. Vabljeni vsi, ki vam je delo in druženje v veselje! Naj bo tudi to ena izmed priprav na naš osebni advent.

- Mladi (devetošolci, dijaki in študenti), vabljeni k mladinskim srečanjem, ki so ob sobotah zvečer po večerni sveti maši.

- Otroci in mladi vabljeni k pevskemu zborčku Jurčki. Vaje imajo v nedeljo ob 9.00 dopoldan v veroučni učilnici.

- Prihodnja nedelja je nedelja Karitas.Nabirke pri svetih mašah bodo namenjene župnijski in škofijski Karitas.

- Prihodnjo nedeljo začenjamo z adventnim časom. Z njim katoličani začenjamo novo cerkveno leto in neposredno pripravo na božič. Ta čas je priložnost za poglobitev vere. Veselje ob Novorojenem pomeni veselje ob novem življenju in lahko simbolično nagovarja tudi k radosti nad lastnim življenjem. Glavni simbol tega časa je adventni venec, ki si ga bomo naredili ali kupili. Naj ne bo le lep okras, temveč molitveni pripomoček, ob katerem se bo zbirala družina k molitvi.