30. nedelja med letom - žegnanjska

­- V torek je pol ure pred sveto mašo  molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- V torek bo po večerni sveti maši srečanje biblične skupine. Tokrat se bomo pogovarjali o 9. poglavju Markovega evangelija, od 33. do 50. vrstice (Mr 9, 33-50). Dobrodošel vsak, ki ga zanima Sveto pismo!

- V četrtek po večerni sveti maši bo priložnost za molitev v tišini pred izpostavljenim Najsvetejšim. Vabljeni.

- V soboto je sovesen in zapovedan praznik Vseh svetih. Dopoldan bodo svete maše v Hočah in Razvanju kot ob nedeljah. Popoldan bo v Hočah sv. maša ob 14.00, po njej pa (predvidoma ob 15.00) na pokopališču blagoslov grobov; v Razvanju bo popoldan sv. maša  ob 16.00, nato blagoslov grobov. Večerne svete maše v Hočah ne bo, ste pa ob 18.00 vabljeni v cerkev k skupni molitvi rožnega venca za rajne.

- Cerkev naklanja v prvih osmih dneh novembra popolni odpustek za vsak obisk pokopališča in molitev za rajne.Prav tako ga je mogoče prejeti v vseh cerkvah in javnih kapelah 1. in 2. novembra ter na prejšnjo ali na naslednjo nedeljo,če smo bili pri spovedi in obhajilu Ÿter molimo po namenu svetega očeta. (Po namenu svetega očeta molimo Oče naš, Zdravo Marijo, Slavo. Pred molitvijo izrečemo: "Po namenu svetega očeta"). Odpustek lahko namenimo rajnim, ki so še v stanju očiščevanja in jim lahko pomagajo tisti, ki so že pri Bogu in mi, ki še romamo po zemlji s svojimi molitvami, darovanimi mašami, dobrimi deli in odpustki, sami sebi namreč ne morejo več pomagati.

- Ob prazniku vseh svetih naj na grobovih naših najdražjih, ki se jih spominjamo, gori ena sveča manj in naj jih krasi en cvet manj. To je geslo vsakoletne akcije, ki poteka ob prazniku Vseh svetih. Bodimo  tudi ob tem prazniku sočutni do vseh ubogih in namenimo znesek sveče ali cveta za lajšanje stiske. Hvala za Vaš dar!  Svoje darove lahko nakažete na TRR Nadškofijske karitas Maribor: SI56 2410 0888 8888 889

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, zato bodo nabirke namenjene plačilu računa za obnovo fasade na razvanjski cerkvi in restavriranju oltarja. Bog povrni vašo dobroto!

- Otroci in mladi, ki imate lep glas in veselje do petja, vabljeni, da se pridružite otroško-mladinskemu pevskemu zborčku. Prve vaje bodo v nedeljo, 2. 11. ob 9.00 v veroučni učilnici.

- Evropsko srečanje mladih bo od 28. 12. 2014 do 1. 1. 2015 v Pragi. Cena srečanja je 119,00 € za prevoz in organizacijo ter predvidoma 65,00 € solidarnostni prispevek (hrana, nastanitev, javni prevozi v Pragi …). Več o srečanju najdete na spletni strani Društva SKAM.