26. nedelja med letom - Slomškova

- Danes popoldan (28. 9.) vabljeni v Brestanico, kjer  bo ob 15-letnici Slomškove beatifikacije in 100-letnici posvetitve bazilike Lurške Marije potekalo slavje ob Slomškovi nedelji. Ob 15.00 bo molitvena ura, ob 16.00 pa somaševanje slovenskih škofov in duhovnikov. Somaševanje bo vodil apostolski nuncij v Republiki Sloveniji msgr. Juliusz Janusz.

- Birmanci, birmanke, njihovi starši, botri in tudi ostali, lepo vabljeni vsak večer k devetdnevnici pred birmo.

­- V torek je pol ure pred sveto mašo  molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- Pred nami so prvi četrtek, prvi petek in prva sobota z ustreznimi pobožnostmi.

- V četrtek se bo ob 18.00 birmovalec, kanonik g. Janez Lesnika, srečal z birmanci, birmankami, njihovimi starši in botri ter ob tem srečanju preveril njihovo versko znanje..

­- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih.

- Ob petkih ob vabljeni k Delavnicam molitve in življenja. Srečanja so po večerni sveti maši v župnišču. Začetek ob 19.45.

- Mladi, vabljeni k mladinskim srečanjem, ki so ob sobotah zvečer po večerni sveti maši.

- Prihodnjo nedeljo bo ob 10.00 bo slovesnost svete birme. To je praznik za vso župnijo, zato lepo vabljeni k sveti  maši.

- Prihodnja nedelja je prva v mesecu, ko je posebna nabirka za obnovo fasade in stranskega oltarja v cerkvi v Razvanju. Predračun za fasado je 10.563,00 €, za oltar pa 6.000,00 €. Bog povrni vsak vaš dar!

- Oktober je mesec rožnega venca. Vabljeni k tej molitvi po družinah in pred sveto mašo.

- Evropsko srečanje mladih bo od 28. 12. 2014 do 1. 1. 2015 v Pragi. Udeležence iz Evrope in drugih koncev sveta bodo s pomočjo lokalnih župnij sprejeli prebivalci češke prestolnice. V osrčju Evrope, mesto tisočerih stolpov in zvonikov, še vedno privablja najrazličnejše narode in posameznike ter s svojo kulturno in duhovno dediščino obljublja bogat in prisrčen sprejem.Več o srečanju eni od prihodnjih številk Zvona.