12. navadna nedelja

- Vsak 2. in 4. ponedeljek je po večerni sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

- V torek je pred sveto mašo skupna molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- V četrtek je po večerni sveti maši tiha molitev pred Najsvetejšim.

- Iniciativna skupina za molitev in post za domovino pred praznikom državnosti letos četrto leto zapored pripravlja dan molitve in posta za domovino, ki bo potekal od ponedeljka, 23. junija 2014 zvečer, do torka, 24. junija 2014 zvečer. Vodilna misel se tokrat glasi Domovina: mati, ki povezuje. Vabljeni k molitvi in postu.

- V Katoliški Cerkvi bomo v petek, 27. junija 2014, obhajali slovesni praznik Srca Jezusovega. Praznik ni datumsko določen, saj ga praznujemo osem dni po prazniku svetega Rešnjega telesa in krvi. Pomen in vsebina praznika skušata prodreti v jedro Kristusove skrivnosti, iz katerega po verovanju in nauku Cerkve pritekajo vsa velika dela za naše odrešenje, posebno pa Kristusova daritev na križu.

- Družine, vabljene na 8. festival družin, ki bo na Otočcu od 27. do 29. junija. Več si preberite na www.festival-druzin.si.

- Od 27. junija ob 18.30 do 28. junija ob 19.00 bo v mariborski stolnici potekala 24-urna molitev za nove duhovne poklice in stanovitnost poklicanih. Sodelovala bo tudi naša župnija – molili bomo v soboto (28. 6.) med 15. in 16. uro. Lepo vabljeni!

- V Razvanju bodo počitniške delavnice za otroke od 30. 6. do 4. 7. med 10. in 12. uro. Skupaj bomo peli, se igrali, spoznavali Sveto pismo … Pridite, luštno bo! J

- Škofijska gimnazija prireja Poletni dan na Škofijski za sedmošolce in osmošolce. Učenci bodo 30. 6.  preživeli zanimiv dan, obogaten z različnimi dejavnostmi, v družbi dijakov gimnazije. Več informacij in elektronsko prijavnico najdete na www.skofijska.si.