Binkošti

- V tem tednu smo zaključili veroučno leto. Otroci so dobili spričevala, ki jih podpisana vrnejo septembra, na začetku novega katehetskega leta. Ob koncu tega veroučnega leta sklenimo, da bomo kot apostoli vztrajali. Vztrajali v molitvi, v obisku sv. maše, v delanju dobrih del, ... Naj nam v tem počitniškem času pri tem pomaga Bog s svojim blagoslovom! Vsem otrokom želimo prijetne in lepo doživete počitnice.

- Na dan po binkoštnem prazniku praznujemo praznik Marije, Matere Cerkve. Marija je po Jezusovem vnebohodu skupaj z apostoli in ženami molila v dvorani zadnje večerje in prosila za dar Svetega Duha. Tako je postala mati prve krščanske skupnosti in pozneje mati Cerkve, ki se je oblikovala na binkoštni praznik. Papež Pavel VI. je Marijo ob sklepu 3. zasedanja II. vatikanskega cerkvenega zbora Marijo razglasil za Mater Cerkve in pozneje vzklik »Mati Cerkve« vstavil tudi v Marijine litanije. Lepo vabljeni k sveti maši!

- Jutri je po večerni sveti maši slavilna molitev. Lepo vabljeni!

- V torek je pred sveto mašo skupna molitev rožnega venca. Lepo vabljeni!

- V petek, na Antonovo, bo sveta maša pri sv. Arehu ob 10.30. Lepo vabljeni! Somaševanje duhovnikov bo vodil g. Dejan Frangež.

- Na mizici s tiskom je na voljo

• nova Družina
  • junijsko Ognjišče