Velika noč - a

- Jutri je velikonočni ponedeljek in dela prost dan. Lepo vabljeni k sveti maši. Maše bodo kot ob nedeljah.

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Na drugo velikonočno nedeljo, ki ji rečemo tudi bela nedelja, praznujemo   praznik Božjega usmiljenja. »Na ta dan izlivam morje milosti,« je dejal Jezus. Na praznik se pripravljamo vsak večer, 15 minut pred večerno sv. mašo, z devetdnevnico k Usmiljenemu Jezusu.

- Prihodnja nedelja je tudi Jurijeva - naš župnijski in karajevni praznik. Druga sveta maša bo ob 9.00, slavnostni pridigar bo g. Janez Kurbus, OFM, pater s Ptujske Gore. Lepo vabljeni.

-  V nedeljo, 4. maja, goduje sv. Florjan, zavetnik gasilcev. Ob 10.00 bo sv. maša za žive in pokojne gasilce. Lepo vabljeni člani vseh PGD, ki delujejo v naši župniji.

JURJEVANJE V NEDELJO, 27. APRILA 2014

8.30  godba na pihala – Glazerjev trg

9.00  sveta maša – farna cerkev sv. Jurija

10.00  godba na pihala in prihod konj na prostor pred KD

10.15  prihod g. župnika s kočijo in konjsko vprego pred KD

10.25  izpustitev golobov izpred KD

10.30  blagoslov konj na parkirišču pred KD

11.00  zaključna proslava

12.00  pogostitev s hoškim golažem ter prosta zabava

Župnijska karitas Hoče prisrčno vabi zakonske jubilante, ki letos praznujete okroglo obletnico (5, 10,15 ….  in vse do 70!). S tem želimo Vaš zakon in Vaše praznovanje blagosloviti pri sveti maši, ki bo v nedeljo, 11. maja 2014, ob 10. uri v župnijski cerkvi sv. Jurija v Hočah. Po maši pripravljamo v župnišču tudi družabno srečanje. Letošnji jubilanti dobite pisna vabila, lahko pa se sami že pred tem prijavite g. dekanu Alojzu Petriču v župnišču ali na elektronski naslov: alojz.petric@rkc.si .Vabimo tudi vse jubilante, ki ste se poročili zunaj naše župnije, da se nam pridružite. Zadnji rok prijave je 30. april 2014.

Veselimo se, da je Vaš DA postal življenjska sreča in da v Vašem zakonu ostaja prostor tudi za Boga. Sodelavci Župnijske karitas