5. postna nedelja - tiha

- Letošnji radijski misijon (radio Ognjišče) bo od 6. do 12. aprila vodil p. Marko I. Rupnik, ki bo imel vsak dan dva misijonska govora: ob 11.00 in ob 17.00. Prvi dan, 6. aprila, bo govor samo ob 17.00, zadnji dan, 12. aprila, bo govor samo ob 11.00. Ponovitev misijonskih govorov bo vsak večer ob 21.00. Več o misijonu si lahko preberete na spletni strani Radia Ognjišče.

-  V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

­- V sredo bo ob 19.45 srečanje članov ŽPS.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo. Birmanke in birmanci naj se vsaj enkrat udeležijo križevega pota.

- Katoliško društvo dr. Antona Murka organizira IZDELOVANJE PRESMECEV ZA CVETNO NEDELJO. Za to potrebujemo primerno zelenje in pridne roke za rezanje in povezovanje. Prosimo za zelenje, ki nam ga prinesite v staro župnišče  do petka zvečer. Vse, ki ste pripravljeni sodelovati pri izdelavi, pa vabimo v petek, 11. aprila,  po večerni sv. maši. S seboj prinesite vrtne škarje in veliko dobre volje za druženje. Presmece boste lahko dobili v nedeljo pred sv. mašami. Hvala za vaše prostovoljne prispevke!

- V soboto bo ob 14.00 sv. maša in blagoslov zelenja pri sv. Lenartu. Lepo vabljeni!

-  Prihodnja nedelja je cvetna nedelja. Pri vseh svetih mašah bo blagoslov zelenja; slovesni blagoslov s procesijo v spomin Jezusovega vhoda v Jeruzalem bo pred sv. mašo ob 9.45. Zato se bomo v primeru lepega vremena zbrali pred župniščem in po blagoslovu v procesiji odšli v cerkev. Oljčne vejice in presmeci bodo na razpolago pred sv. mašo pri vhodu v cerkev. Prostovoljni prispevki za vejice so namenjeni obnovi primorskih cerkva.

Priložnost za sveto spoved bo pol ure pred sveto mašo (tudi po njej). Ves dan bo možnost za spoved v velikem tednu pri frančiškanih v Mariboru.