2. postna nedelja - leto a

­- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej - V torek, 18. 3. 2014, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Jezus je šel v nebesa …, od ondod bo prišel sodit žive in mrtve« od strani 188 do 195. Pridite, morda najdete odgovor na vprašanja, ki so vas že dolgo mučila. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V sredo je god sv. Jožefa, Jezusovega krušnega očeta. Cerkev družinsko življenje v sveti družini postavlja za zgled. V osebnosti sv. Jožefa prepoznava tako njegovo čustveno in duhovno povezanost z Božjo materjo Marijo, kot tudi pomemben delež in očetovsko prisotnost pri vzgoji Jezusa. Vabljeni k sveti maši.

-  V Cerkvi na Slovenskem bomo od srede, 19. do torka, 25. marca 2013, praznovali teden družine. Teden vsako leto tradicionalno poteka med 19. marcem, ko praznujemo god sv. Jožefa, moža Device Marije, in 25. marcem, ko se spominjamo Gospodovega oznanjenja Mariji. Vabljeni k sv. mašam, kjer bomo prisluhnili besedam papeža Frančiška. Geslo je Družina živi veselje.

-  V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.  V želji približati vam Božjo besedo in vas vzpodbuditi za branje, bomo v postnem času, kot uvod v molitev pred Najsvetejšim, prebrali psalm. Na razpolago (na mizici pri vhodu v cerkev) imate tudi Hvalnice in večernice. Niso za prodajo, ampak so na voljo le za molitev v cerkvi.

- Vse postne petke lepo vabljeni k pobožnosti  križevega pota, ki bo pol ure pred sveto mašo.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na jubilejni stoti kulturno-izobraževalni večer z naslovom MED PATAGONSKIMI STEPAMI DO KONCA SVETA. Svoje poti po Južni Ameriki nam bo živo predstavila DR. SLAVICA TOVŠAK, zgodovinarka in velika planinka. Za uvod v predavanje se bomo srečali z našo pesnico MAJDO STRNAD iz Reke. Dobimo se v hoškem župnišču v petek, 21. marca 2014, ob 18.45. Lepo vabljeni!

- Vsako postno nedeljo ob 15.00 vabljeni h križevemu potu na Ptujsko Goro. Ob 16.00 je sveta maša v baziliki.