6. nedelja med letom

- Na srečanju članov ŽPS smo se pogovarjali o tem, kaj lahko naredimo za spodbujanje branja Svetega pisma v naših družinah. Eden od predlogov  je bil, naj se v Zvonu objavi odlomek evangelija prihodnje nedelje. Evangeljski odlomek 7. nedelje med letom, 23. 2. 2014: Matejev  evangelij, peto poglavje, vrstice od 38 do 48 (Mt 5, 38-48).

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pridi in poglej. V torek, 18. 2. 2014, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje »Jezus Kristus je šel v predpekel, tretji dan od mrtvih vstal« od strani 180 do 188. Pridite, morda najdete odgovor na vprašanja, ki so vas že dolgo mučila. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Katoliško društvo dr. A. Murka vas vabi na kulturno-izobraževalni večer z naslovom OTROCI S KONCA SVETA. Svoje delo z otroki iz problematičnih družin v Braziliji bosta predstavili prostovoljki  DARJA VLASAK in JOŽICA ČERNIGOJ. Dobimo se v hoškem župnišču v petek, 21. februarja 2014, ob 18.30. Lepo vabljeni!

- Vabljeni na 19. postno romanje mariborske nadškofije in agencije Aritours, ki bo od 4. do 5. aprila. Romali bomo v Milano, Sotto il Monte in v Padovo. Prijave zbiramo v župnišču do 10. marca. Cena romanja je 159,00 €. Več si lahko preberete na listih, ki so na polici s tiskom pri izhodu iz cerkve ali na www.aritours.si.

ZAHVALA

Zahvaljujem se vsem članom in gostom, ki ste se v tako lepem številu zbrali na Murkovem večeru. Posebna zahvala nastopajočim Samotarjem in Ljudskim pevkam, Danijeli Premzl za predstavitev pesniške zbirke in Cirilu Tovšaku za projekcijo fotografij, ki jih je objavil v knjigi Vitamini za srce Phila Bosmansa.

Seveda pa velja lepa hvala tudi vsem članicam Katoliškega društva dr. Antona Murka za pripravo našega letnega srečanja.

Na srečanju ste že mnogi poravnali članarino, hvala vam. Članarino lahko poravnate v mesecu februarju še ob nedeljah po prvi maši Dragici Falež, po drugi maši pa Majdi Strašek Januš, lahko pa tudi na našem predavanju v petek, 21. 2. Veseli smo vašega sodelovanja in zanimanja za delo našega društva.

Majda