Svečnica

-  Danes je prva nedelja v mesecu, zato ste po prvi sveti maši lepo vabljeni v župnišče na kavo, čaj, pecivo.

- Jutri, na god sv. Blaža, boste pri sv. maši prejeli blagoslov svetega Blaža zoper bolezni grla in vsakega drugega zla.

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- Pred nami sta prvi četrtek in prvi petek z ustreznimi pobožnostmi.  Prvi četrtek molimo za duhovnike in duhovne poklice ter za družine, prvi petek je namenjen čaščenju Srca Jezusovega, prva sobota čaščenju Marijinega Srca. Lepo vabljeni k sveti maši.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- Na prvi petek bo g. župnik obiskoval bolne in ostarele po domovih. Svojce naprošamo, da bi poskrbeli za svoje domače, ki ne morejo več v cerkev in bi jim omogočili srečanje z Jezusom v obhajilu in spovedi.

- V soboto bomo praznovali slovenski kulturni praznik Prešernov dan. Hvaležni smo vsem slovenskim kulturnikom, ki svoje darove uporabljajo za duhovno dobro našega naroda. Naj nikoli ne pozabimo, da kultura izhaja iz »kulta«, kar pomeni v našem jeziku »bogočastja«, oziroma ponižnega in zvestega odnosa do najvišjega »kulturnika« Boga.

- Na polici s tiskom je na voljo:

• nova Družina s prilogo Naša Družina
  • Ognjišče
  • Mavrica

- V Naši družini si lahko preberete:

• Kakšna je naša kultura srca?
  • Cerkev je prostor od-rešenja
  • »Vražji« dialogi razdvajajo
  • Ljubezen brez meja
  • Sem slaba mati?
  • Kako (pre)živimo brez TV in časopisov?