Nedelja Jezusovega krsta

- Z nedeljo Jezusovega krsta »uradno« zaključimo božični čas v bogoslužju  in začnemo čas med letom ali čas navadnih nedelj v cerkvenem letu, do pepelnice in postnega časa, čeprav v krščanski tradiciji božični čas traja vse do svečnice.

- Jutri, 13. 1., vabljeni k sveti maši vsi,  ki se trudite in skrbite za lepoto in čistočo naših cerkva, njihove okolice, župnišča ter župnijskega groba. Po sveti maši bo pogostitev in druženje v gostilni Malajner.

- V torek je pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

- V soboto se bo začel teden molitve za edinost med kristjani. Lepo vabljeni k svetim mašam, kjer bomo prisluhnili posebnim nagovorom.

- Prihodnjo nedeljo, 19. 1., bo ob 10.00 daroval sveto mašo p. Lojze Podgrajšek, misijonar na Malaviju. Denarne nabirke bodo namenjene potrebam misijona v tej afriški državi.

- Slovesnost prvega svetega obhajila bo v naši župniji v nedeljo, 25. 5., ob 10.00. Slovesnost zakramenta svete birme pa v nedeljo, 5. 10., ob 10.00.  Birmance, prvoobhajance in njihove starše priporočamo v molitev.

- V torek, 21. 1., bo po večerni sv. maši sestanek za starše letošnjih birmancev.

- V sredo, 22. 1. pa sestanek za starše prvoobhajancev. Lepo vabljeni tudi k sveti maši!

- Otroci, ki so sodelovali v adventni akciji Otroci za otroke, pa svojih darov še niso oddali, naj zbrani denar prinesejo v tem tednu k verouku. Bogu hvala za vašo dobroto.

- Mesec januar je mesec verskega tiska. Vsaka krščanska družina naj bi imela vsaj en verski list. Odločitev za redno prebiranje verskega tiska kot je: Družina, Ognjišče, ..., je odločitev za živost in trdnost naše vere, je odločitev, ki nam kaže pravo smer, ... Najbolj praktično je, če imate verski časopis naročen na dom. Cene verskih časopisov v letu 2014:

- Ognjišče: 27,50 €

- Družina: 93,60 €