4. adventna nedelja

- Otroci imajo božično-novoletne počitnice od 24. decembra do 5. januarja. Lepo vabljeni k svetim mašam. Tisti otroci, ki sodelujejo v adventni akciji Otroci za otroke, naj svoje darove prinesejo v cerkev k jaslicam. Bog povrni vašo dobroto.

- V mnogih naših krajih je lepa navada, da na vse tri svete večere (božični večer, na silvestrski večer in na predvečer svetih treh kraljev) pokropimo in s kadilom pokadimo svoje domove. S tem dejanjem izpovemo, da je Bog stvarnik in vzdrževalec vsega. Hkrati kličemo božje varstvo v naše vsakdanje življenje. Blagoslov začnemo pri jaslicah, potem ko se zbere vsa družina. Pripravimo žerjavico in kadilo, blagoslovljeno vodo z vejico, prižgano svečko (najbolje Lučko miru iz Betlehema) in se dogovorimo za molitev. Spodobi se, da molitev in blagoslov dóma začnemo in končamo s primerno pesmijo.

- V torek, je prvi sveti večer. Lepo ste vabljeni k večerni sv. maši ob 18.00, pri kateri bomo blagoslovili jaslice. Lepo vabljeni, še zlasti družine z majhnimi otroki.

- Pri sv. Lenartu bo sveta maša ob 20.00. Turistično društvo Reka – Pohorje pripravlja pohod z lučkami od gostilne Rečnik ob 19.00, dramska skupina Samotarji pa žive jaslice pred cerkvijo.

- V Razvanju bo "polnočnica" ob 22.00. Vabljeni že dvajset minut prej k božičnici, ki jo pripravljajo otroci in katehistinja Marinka.

- Ob 24.00 pa lepo vabljeni k polnočnici v župnijski cerkvi – sv. maša bo za vse žive in pokojne cerkvene pevce. Polnočna sveta maša je edina sveta maša v celem letu, ki se začenja sredi noči. K tej sveti maši vabljeni tudi otroci (veroučenci), da doživijo posebno božično vzdušje. Polnočna (angelska) sveta maša je prva izmed treh božičnih svetih maš. Sledita še jutranja (zorna - pastirska) in dnevna sveta maša.

- V sredo je BOŽIČ, praznik Jezusovega rojstva. Vabljeni k prazničnim svetim mašam.

- Na “Štefanovo” vabljeni k svetim mašam, kjer bo blagoslov vode in soli.

- Na “Janezovo” bomo pri vseh svetih mašah blagoslovili vino. Še posebej lepo vabljeni k sv. Lenartu, kjer bo ob 10.00 sv. maša in blagoslov vina.

- Prihodnja nedelja je nedelja Svete Družine. K sv. maši ob 10.00 so lepo vabljene družine z majhnimi otroki, saj bo blagoslov otrok.

- V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. Najbolj praktično je, če imate verski časopis naročen na dom.

- Ognjišče: 27,50 €

- Družina: 93,60 €
- Beseda med nami: 20,40 €
- Božje okolje: 26,40 €

- Mohorjeve knjige 45,00 €
- Mavrica: 35,00€

- Misijonska obzorja: 9 €

- Prijatelj: 11,70 €

Žive jaslice v Prepoljah - predstava na prostem - Božična zgodba z najlepšo Božično glasbo. Predstave: 21., 22., 25., 28., in 29. decembra ib 18. uri v Prepoljah. Organizatorja: KD Urška Prepolje, KGD Ptičica Prepolje. Priporočamo!!