3. adventna - leto a

­ - V adventnem času ste v večjem številu povabljeni k skupni molitvi – sv. maši v župnijsko cerkev. Po vaših domovih pa naj vas adventni venec zbira k molitvi in duhovni pripravi na božič.

-  Adventni čas je čas priprave na praznik Jezusovega rojstva. Prav je, da se na praznik pripravimo tudi tako, da očistimo naša srca v zakramentu sv. spovedi. Priložnost zanjo je pol ure pred sveto mašo ali po dogovoru.

- V torek pol ure pred sveto mašo vabljeni k molitvi rožnega venca.

- V torek, 17. decembra, se začenja božična osemdnevnica - začetek neposredne priprave na božični večer. Prepevali bomo spev, ki izraža hrepenenje: Kralja, ki prihaja, pridite, molimo! Lepo vabljeni k svetim mašam.

Pridi in poglej - V torek, 17. 12. 2013, imamo po večerni sveti maši srečanje skupine, ki razmišlja ob katekizmu o verskih vprašanjih. V KKC beremo poglavje Skrivnost Kristusovega življenja  od strani 146 do 161.  Pridite, da pogledamo s srcem v to nedojemljivo skrivnost. V skupini je prostor za vsakega, ki bi rad poglobil svojo vero.

­- V četrtek je po večerni sveti maši priložnost za tiho molitev pred Najsvetejšim.

V četrtek bo po večerni sveti maši imela srečanje biblična skupina. Beremo Markov evangelij, 2. poglavje (Mr 2, 1-17). Lepo vabljeni vsi, ki vas zanima, kaj nam sporoča Bog v Svetem pismu!

- KUD Hoče vabi v petek ob 18.00 uri v dvorano kulturnega doma na prireditev »Pozdrav praznikom«. V programu bodo sodelovali: Pohorski rogisti, Tamburaši KUD Hoče, MPZ KUD Hoče in Cerkveni PZ sv. Jurija – Hoče.

- Prihodnja nedelja je kvatrna, zato bodo denarne nabirke namenjene za bogoslovje v Ljubljani – za bogoslovce.

- Poslanica Luči miru iz Betlehema. Če si daleč od mene, če me gledaš z razdalje, zviška ali brezbrižno, mi ne moreš gledati v oči. Nočem, da se zapiraš vase, nočem, da si moj brezčutni opazovalec. Želim, da se mi približaš, me pogledaš, kajti samo tako me boš srečal in razumel… Odpri oči. Razumi. Sprejmi. Poglej drugače... Tako nas bodo prihodnjo nedeljo pozdravili skavti, ki bodo prinesli luč miru. Sveče boste lahko kupili in jih na sveti večer postavili na okna svojih domov.  Ta že tradicionalna akcija nas v božičnem času spomni, da moramo vsi nekaj narediti za mir.

- Na voljo je Družinska pratika (5,20 €) in Marijanski koledar (2,00 €). Kupite ju v župnijski pisarni ali v cerkvi.

- V vsako verno družino spada vsaj en verski časopis. Najbolj praktično je, če imate verski časopis naročen na dom.

-  - Ognjišče: 27,50 €

-   - Družina: 93,60 €